FİSKOBİRLİK 800 ton fındık aldı -Birlik, 3 Eylül'de başladığı fındık alımında bugüne kadar…

  • Yazı boyutu
FİSKOBİRLİK 800 ton fındık aldı
  -Birlik, 3 Eylül'de başladığı fındık alımında bugüne
  kadar…

FİSKOBİRLİK 800 ton fındık aldı -Birlik, 3 Eylül'de başladığı fındık alımında bugüne kadar yaklaşık 800 ton ürün aldı -Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar: -"Bir kısım bölgede, 'FİSKOBİRLİK para ödemeyemez' söylemleri etkili olduğu için istediğimiz sonuçları alamadık"

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, 3 Eylül'de başladıkları fındık alımında bugüne kadar yaklaşık 800 ton ürün aldıklarını belirterek, "Bir kısım bölgede, 'FİSKOBİRLİK para ödemeyemez' söylemleri etkili olduğu için istediğimiz sonuçları alamadık" dedi.
     Bayraktar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, birlik olarak fındık alımlarına devam ettiklerini söyledi.
     Kendilerine güvenen üreticilere teşekkür eden Bayraktar, şöyle konuştu:
     "Kurum olarak 3 Eylül'de başladığımız fındık alımlarına devam ediyoruz. Bu süreçte 800 ton civarında alım gerçekleştirdik. Ancak bir kısım bölgede, 'FİSKOBİRLİK para ödemeyemez' söylemleri etkili olduğu için istediğimiz sonuçları alamadık. Buralarda gerek siyasilerin gerekse de oda başkanlarının söylemleri etkili oldu. Düzce ve Sakarya bölgesinde iyi denecek derecede alımlar yaptık ama Ordu, Giresun ve Trabzon bölgesinde alımlar düşük. Burada belki piyasaya geç girmemizin de etkisi olmuş olabilir."
    
     -"Paraları günübirlik ödüyoruz"-
    
     Bayraktar, kendilerine fındık getiren üreticilerin paralarını günübirlik ödediklerini vurgulayarak, "Bu sene önemli olan altyapı oluşturmaktı. Üretici gerekli ilgiyi göstermemiş gibi görünse de söz konusu alımlar gelecek için bize ışık tutacak. Bizim açımızdan önemli olan nokta burası. Ümit ediyorum ki ilerleyen yıllarda daha iyi sonuçlar elde edeceğiz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir