Fındık üreticisine 3 yıl daha destek -Ulusal Fındık Konseyi ve Ordu Ticaret Borsası Başkanı…

  • Yazı boyutu
Fındık üreticisine 3 yıl daha destek
  -Ulusal Fındık Konseyi ve Ordu Ticaret Borsası Başkanı…

Fındık üreticisine 3 yıl daha destek -Ulusal Fındık Konseyi ve Ordu Ticaret Borsası Başkanı Gürsoy: "Fındık üreticisine 3 yıldır ödenen alan bazlı destek ödemelerinin 3 yıl daha ödenecek olması başta fındık üreticileri olmak üzere hepimizi mutlu etmiştir"

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) ve Ordu Ticaret Borsası (OTB) Başkanı Necdet Gürsoy, "Fındık üreticisine 3 yıldır ödenen alan bazlı destek ödemelerinin 3 yıl daha ödenecek olması başta fındık üreticileri olmak üzere hepimizi mutlu etmiştir" dedi.
     Gürsoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonu Ordu'da bir programa katılan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in alan bazlı destek ödemeleri ile ilgili net sözlerinin olduğunu ve bu sözler karşısında oldukça mutlu olduklarını belirtti.
     Fındık üreticileri için son derece önemli olan bu gelişme karşısında sektörün bundan olumlu etkileneceğini ifade eden Gürsoy, şunları kaydetti:
     "Bölgemizde yaşayan üreticilerimizin neredeyse tamamı fındıktan geçimini sağlamaktadır. Bu üreticilerimize zaman zaman yetiştirdikleri ürün de maalesef yetmemektedir. Bunun üzerine devreye giren yetkililer geçen 3 yıl içerisinde fındık üreticisine alan bazlı destek ödemeleri adı altında dönüm başına desteklemede bulunmuştur. Ancak bu yıl biten bu ödemenin yeniden başlayıp başlamaması konusunda, ya da süresiyle ilgili bazı soru işaretleri vardı. Bu soru işaretlerini hafta sonu Ordu'da bulunan İçişleri Bakanımız sayın İdris Naim Şahin katıldığı bir programda yaptığı konuşmada gidermiştir. Sayın bakanımızın sözlerinden de anlaşılacağı gibi Alan Bazlı Destek Ödemeleri bir 3 yıl daha devam edecektir. Fındık üreticisine 3 yıldır ödenen alan bazlı destek ödemelerinin 3 yıl daha ödenecek olması başta fındık üreticileri olmak üzere hepimizi mutlu etmiştir. Bu anlamda yetkililere teşekkür ediyoruz. Üreticilerin ve bizlerin sesini duydukları için."
     Gürsoy, konu ile ilgili daha önce UFK ve OTB olarak ilgili bakanlığa dosya sunduklarını, bu dosya içerisinde alan bazlı destek ödemelerinin devam ettirilmesi ile ilgili gerekli bilgilerin yer aldığını ve bu hazırlanan dosyanın alınan kararlarda son derece etkili olduğuna inandıklarını da sözlerine ekledi.
    
    
    

Bu haberi 345 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir