FİNAR, kredi raporlama şirketi CRIF tarafından satın alındı

  • Yazı boyutu
FİNAR, kredi raporlama şirketi CRIF tarafından satın alındı

FİNAR, kredi raporlama şirketi CRIF tarafından satın alındı

Finans ve reel sektörde kredi derecelendirme süreçlerini takip eden ve buna ilişkin modeller geliştiren Finar, dünyanın en önemli firmalarından CRIF Grup'a dâhil oldu.
     Yapılan açıklamaya göre, hizmet portföyünü CRIF'in dünya çapında uyguladığı kredi raporlama ve karar destek sistemleri ile daha da genişleten Finar, faaliyetlerine mevcut yönetim kadrosu ile devam edecek.
     Türk iş dünyasının ticari ve finansal bilgi gereksinimini karşılamak üzere 1989 yılında kurulan Finar Enformasyon Derecelendirme ve Danışmanlık AŞ (FİNAR), kardeş firmaları D&B Türkiye ve Kompass Türkiye ile birlikte kredi bilgi ürünleri ve çözümleri alanında Avrupa'nın pazar lideri olan CRIF tarafından satın alındı.
     Kredi derecelendirme süreçlerine, geliştirdiği iş ve hizmet modelleri ile destek olan Finar, kurumlara ayrıca veri ve kredi derecelendirme raporları da sunuyor.
     İtalya'da 1988 yılında kurulan ve sağladığı kredi bilgi ürünleri, hizmetleri ve çözümleri ile finansal ve ticari kuruluşlar ile tüketicilerin karar alma süreçlerine hızlı ve etkin bir şekilde destek olmayı hedefleyen CRIF, dünya çapında bin 900'den fazla banka ve finans kurumuna hizmet sağlıyor.
     Satın alma sonrasında Finar, D&B Türkiye ve Kompass Türkiye faaliyetlerine mevcut yönetim kadrosu ile devam edecek.
     Toplam cirosu 2011 yılında 271,7 milyon avro olan CRIF'in özkaynakları 100,3 milyon avro düzeyinde.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir