Finansbank'tan doktor ve diş hekimlerine özel Yatırım Fonu

  • Yazı boyutu
Finansbank'tan doktor ve diş hekimlerine özel Yatırım Fonu

Finansbank'tan doktor ve diş hekimlerine özel Yatırım Fonu

Finansbank, daha önce hiçbir meslek grubu için sunulmayan "Doctors Fon" adlı yatırım aracını doktor ve diş hekimi müşterilerinin hizmetine sunuyor.
     Finansbank açıklamasına göre, sadece doktor ve diş hekimlerinin faydalanabileceği ürün, tahvil ve bono alımlarının yanı sıra güvenilir hisse senetlerini de portföyünde bulundurmasıyla cazip bir seçenek sağlıyor.
     Finansbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, açıklamada yer verilen değerlendirmesinde, 2010 yılında lanse edilen Doctors programı ile Türkiye'deki her 4 doktordan 3'ünün bankası olmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.
     Finansbank'ın bu yeni ürünüyle Türkiye'de ilk defa bir meslek grubunun satın alması için oluşturulan bu fonla doktor ve diş hekimlerine önemli bir hizmet sunduklarını ifade eden Aydın, "Doktor ve diş hekimlerine özel olarak hazırlanan bu ürün, alternatif bir yatırım aracı arayan tüm hekimler için tasarlandı. Bu projeyle Türkiye'de yine bir ilki gerçekleştirdik. Satışa sunulduğu ilk günden bu yana büyük ilgi gören bu özel fon için Doctors programına dâhil olmak yeterli" dedi.
     Uzun vadeli mevduat getirisinden daha yüksek bir getiri sağlamayı hedeflediklerini belirten Aydın, orta seviyede risk barındıran fonların arasında yer alan bu alternatif yatırım aracının büyük ilgi gördüğünü söyledi.
    
     -Katılım tutarı asgari bin lira-
    
     Fonun yapısını ağırlıklı olarak hazine bonosu, devlet tahvili, Türk özel sektör tahvili ve finansman bonoları oluştururken, belirli risk limitleri dahilinde hisse senetleri de bu portföyde yer alıyor.
     Kişi bazında katılım tutarının asgari bin lira olduğu fonu satın almak için, ClubFinans Doctors kart sahipleri internet şubesini ve şubeleri kullanabiliyor.
    
    
    

Bu haberi 162 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir