Finansbank'ın sermaye artırım işlemleri sonuçlandı -Banka, 2 milyar 565 milyon liralık yeni…

  • Yazı boyutu
Finansbank'ın sermaye artırım işlemleri sonuçlandı
     -Banka, 2 milyar 565 milyon liralık yeni…

Finansbank'ın sermaye artırım işlemleri sonuçlandı -Banka, 2 milyar 565 milyon liralık yeni sermayenin tescili için işlemlere başlıyor

Finansbank'ın sermaye artırım işlemleri tamamen ve usulüne uygun olarak sonuçlandı. Banka, 2 milyar 565 milyon liraya yükseltilen sermaye artırım işlemlerinin sonuçlandığının Sermaye Piyasası Kurulu'na bildirilmesine ve tescili için gerekli işlemlerin yapılmasına karar verdi.
     Finansbank AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, şunlar kaydedildi:
     "Bankamız Yönetim Kurulu'nca; Yönetim Kurulumuzun 26 Nisan 2012 tarih ve 95 sayılı kararı ile Bankamızın çıkarılmış sermayesinin, 122 milyon lira 2011 yılı 1. kar payından, 3 milyon lira olağanüstü yedeklerden karşılanmak suretiyle, 2 milyar 440 milyon liradan 2 milyar 565 milyon liraya artırılması amacıyla başlatılan sermaye artırım işlemlerinin tamamen ve usulüne uygun olarak sonuçlandığının Sermaye Piyasası Kurulu'na bildirilmesine, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan gerekli belgelerin alınarak Banka'nın çıkarılmış sermayesinin 2 milyar 565 milyon lira olduğunun Ticaret Sicili'ne tescili için gerekli işlemlerin yapılmasına karar verilmiştir."
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir