Finansbank'ın Finans Emeklilik ve Hayat AŞ'yi Cigna'ya satışı (2) -Cigna International Üst…

  • Yazı boyutu
Finansbank'ın Finans Emeklilik ve Hayat AŞ'yi Cigna'ya satışı (2)
     -Cigna International Üst…

Finansbank'ın Finans Emeklilik ve Hayat AŞ'yi Cigna'ya satışı (2) -Cigna International Üst Yöneticisi (CEO) Jason Sadler: -"Türkiye heyecan verici bir pazar. Hayat ve emeklilik şirketleri için çok cazip büyüme fırsatları var. Cigna, Finansbank'la mükemmel bir ortaklık kurdu"

Cigna International Üst Yöneticisi (CEO) Jason Sadler, Türkiye'nin heyecan verici bir pazar olduğunu belirterek, "Hayat ve emeklilik şirketleri için çok cazip büyüme fırsatları var. Cigna, Finansbank'la mükemmel bir ortaklık kurdu" dedi.
     Finansbank ile Amerikalı sağlık ve hayat sigortası şirketlerinden Cigna arasında Finans Emeklilik şirketinin yüzde 51'inin satışı için gerçekleştirilen ortaklığa ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuşan Sadler, artan nüfusu, büyüyen GSYH'sı ve sigorta sektöründeki düşük penetrasyonu ile Türkiye'nin, Cigna'nın yenilikçi ürün sunumu için ideal bir pazar olduğunu vurguladı.
     Sigorta sektöründe düşük penetrasyon hızının karlı büyüme için cazip fırsatlar içerdiğini ifade eden Sadler, "Biz bu cazip pazarda Türkiye'nin en iyi bankalarından biriyle, güçlü ve lider bir bankayla ortaklık yapıyoruz. Cigna'nın Finansbank ile gerçekleştirdiği benzersiz anlaşma, her iki şirketin de güçlü yönleri üzerine kurulu. Türk müşterilerin kişisel ihtiyaçlarını karşılayan etkin, uzun soluklu ilişki yaratmak üzere güçlerimizi birleştiriyoruz" diye konuştu.
     Cigna'nın hayat ve sağlık işini büyütmek üzere Türk pazarına aslında bir yıl önce girdiğini anımsatan Sadler, "Burada inanılmaz pazar fırsatları var. Bu yüzden 'kilit bir ortaklık yapılırsa daha iyi olur' dedik ve Finansbank'la konuşmaya başladık. Ekip çok kaliteliydi ve ortak değerler bir araya geldi. Anladık ki ortak kuvvetimizin bir araya gelmesiyle Türkiye'de hayat ve emeklilik işini büyütebiliriz" dedi.
     Sadler, Cigna olarak kendilerine "harika bir ortak" seçtiklerini dile getirerek, 15 yıllık münhasır dağıtım anlaşması yaptıklarını, Finansbank üzerinden 10 milyon müşteriye ulaşacaklarını, ürünlerin bankanın 500 perakende şubesi aracılığıyla satılacağını ve Finansbank'ın pazarlama ile müşteriye hizmet verme girişimlerini kullanacaklarını söyledi.
     İlk olarak Finansbank müşterilerinin ihtiyaçlarını anlamaya çalışacaklarını, Cigna'nın pazarlarda özellikle yenilikçiliğiyle tanındığını ifade eden Sadler, "Biz birçok ürünü ilk pazarlayan oluruz. Bunu Türkiye'ye de getireceğiz. Temelde, müşteriler ürünleri kolaylıkla satın alabilsinler diye bunu basit yapmak istiyoruz" dedi.
    
     -Temel Güzeloğlu-
    
     Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu da Finans Emeklilik ve Hayat'ın Cigna ile gerçekleştirdiği ortaklığın çok önemli olduğunu vurgulayarak, "Bu ortaklık, Cigna gibi bir dünya devinin Türkiye'ye ve Finansbank'a olan güveninin göstergesidir" dedi.
     Güzeloğlu, Finansbank ve Cigna'nın, Finans Emeklilik'i, Türk pazarının "lider hayat sigortası ve emeklilik şirketi" yapmak için ortak bir amaçta bir araya geldiğini belirterek, "Ortaklığımız, Finansbank'ın Türkiye'nin önde gelen özel bankalarından biri olarak konumunu, Cigna'nın kapsamlı uluslararası banka sigortacılığı ve dağıtım tecrübesini daha da güçlendirecektir. Aynı şekilde bu ortaklık, Türkiye'nin hayat sigortası ve emeklilik sektöründeki gücüne de güç katacaktır" yorumunu yaptı.
     (Son)
    
    
    

Bu haberi 284 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir