Finansbank ile Sompo Japan Sigorta acentelik anlaşması yaptı -Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı…

  • Yazı boyutu
Finansbank ile Sompo Japan Sigorta acentelik anlaşması yaptı
     -Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı…

Finansbank ile Sompo Japan Sigorta acentelik anlaşması yaptı -Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras: -"İmzaladığımız acentelik anlaşmasıyla yaklaşık 10 milyon müşteriye özel çözümler sunarak, sektördeki güçlü konumumuzu pekiştirmeyi hedefliyoruz" -"Aynı zamanda anlaşma ile ortak yapılan iş planına bağlı olarak 15 yıl boyunca toplamda 1 milyar TL'yi aşan ek gelir yaratacağız" -Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Arimoto: -"Sigorta üretimindeki yükselen grafik pazarda daha gidilecek yol olduğunun bir göstergesidir"

Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, Finansbank ile Sompo Japan Sigorta'nın acentelik anlaşması yaptıklarını belirterek, "İmzaladığımız acentelik anlaşmasıyla yaklaşık 10 milyon müşteriye özel çözümler sunarak, sektördeki güçlü konumumuzu pekiştirmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda anlaşma ile ortak yapılan iş planına bağlı olarak 15 yıl boyunca toplamda 1 milyar TL'yi aşan ek gelir yaratacağız" dedi.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Finansbank, Sompo Japan'in iştiraki olan Sompo Japan Sigorta ile 15 yıllık acentelik anlaşması imzaladı. Bu anlaşma kapsamında, Finansbank, Sompo Japan'ın hayat dışı sigorta ürünlerinin satışını gerçekleştirecek.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup Üst Yöneticisi Ömer Aras, ortak projelerle gelişmiş piyasalardaki ürün çeşitliliğini Türk piyasası şartları ve müşteri ihtiyaçlarına uygun şekilde müşterilerine sunacaklarını belirterek, "İmzaladığımız acentelik anlaşmasıyla yaklaşık 10 milyon müşteriye özel çözümler sunarak, sektördeki güçlü konumumuzu pekiştirmeyi hedefliyoruz. Aynı zamanda anlaşma ile ortak yapılan iş planına bağlı olarak 15 yıl boyunca toplamda 1 milyar TL'yi aşan ek gelir yaratacağız" dedi.
     Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu da Türkiye'de sigorta sektörüne ilişkin şunları kaydetti:
     "Sigorta, son yıllarda en hızlı büyüyen sektörler arasında yer almasına rağmen gelişmiş ekonomilerle karşılaştırıldığında, prim üretimi sigortanın öneminin Türkiye'de yeterince kavranamadığını gösteriyor. Bu anlamda sigorta bilincinin oluşturulması ve doğru çözümlerin sunulmasında, uluslararası piyasalarda tecrübeli bir iş ortağı ile çalışmanın önemi büyük. Biz Sompo Japan Sigorta ile uzun süreli bir stratejik işbirliği kurarak, bu piyasada rakiplerimize göre öne çıkabilmek açısından çok önemli bir adım atıyoruz. Sompo Japan Sigorta'nın uluslararası tecrübelerinden faydalanarak uygun ürün gamının ve çözümlerin sunulması ile bu alandaki büyüme potansiyelini yakalayabileceğimizi düşünüyoruz."
    
     -"Pazarda daha gidilecek yol var"-
    
     Sompo Japan Sigorta Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Shinobu Arimoto da Türkiye pazarının, genç ve dinamik nüfusu ile sigorta sektörü için oldukça cazip imkanlar sunduğunu belirterek, "Sigorta üretimindeki yükselen grafik pazarda daha gidilecek yol olduğunun bir göstergesidir. Bu pazara girerken vizyonumuzu sigortacılık sektöründe standartları yükseltmek ve sektördeki yeniliklerin öncüsü olmak olarak belirledik. Bu doğrultuda bakış açımızla birebir örtüşen, Türkiye'nin dinamik, yenilikçi ve büyük bankalarından Finansbank ile uzun vadeli bir anlaşma imzalamaktan mutluluk duyuyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir