Finansal kiralama endeksi yüzde 2 yükseldi

  • Yazı boyutu
Finansal kiralama endeksi yüzde 2 yükseldi

Finansal kiralama endeksi yüzde 2 yükseldi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda (İMKB) işlem gören finansal kiralama hisseleri BDDK'nın son yayımladığı tebliğ taslağının etkisiyle önceki gün kapanışa göre ortalama yüzde 2,90 yükseldi.
     BDDK, dün finansal kiralama şirketlerinin alacakları için ayıracakları karşılıkları düzenleyen tebliğin yürürlükten kaldırılmasına dair tebliğ taslağı yayımladı. Taslağın ardından bugün finansal kiralama sektörü hisselerinde bir ara yüzde 5'lere varan yükselişler görüldü.
     Bu dakikalarda ise önceki kapanışa göre yüzde 2,90 oranında yükselen finansal kiralama sektörü endeksinin bir aylık getirisi de 2,5 seviyelerinde oldu.
     Finansal kiralama sektöründe bu dakikalarda en fazla değer kazanan hisseler İş Finansal Kiralama (yüzde 3,22), Vakıf Finansal Kiralama (yüzde 2,56), Şeker Finansal Kiralama (yüzde 1,35) ve Fon Finansal Kiralama (yüzde 1,26) olarak sıralandı.
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir