"Finans Muhabirliği" eğitimi

  • Yazı boyutu
"Finans Muhabirliği" eğitimi

Anadolu Ajansı'nın "Finans Muhabirliği" eğitimi

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Anadolu Ajansı'nın (AA) finans muhabiri eğitimiyle ilgili, "Bugünün dünyasında her şeyden anlayan muhabir mantığı ortadan kalktı, her alanda olduğu gibi medyada da uzmanlaşmak gerekiyor" dedi.
     Bakan Yılmaz, AA'nın gerçekleştirmeyi planladığı "Finans Muhabiri" eğitimini değerlendirerek, ekonomiyle ilgili bir bakan olarak, atılan adımdan dolayı Anadolu Ajansı'nı tebrik ettiğini söyledi.
     Anadolu Ajansı'nın finans muhabiri yetiştirmesini önemsediğini belirten Yılmaz, "Bugünün dünyasında her şeyden anlayan muhabir mantığı ortadan kalktı, her alanda olduğu gibi medyada da uzmanlaşmak gerekiyor" diye konuştu.
     Yılmaz, medyanın dünyada son derece önemli bir noktada bulunduğuna dikkati çekerek, herhangi bir konuda yapılan çalışmanın medyada iyi, doğru ve kaliteli şekilde yansıtılmaması durumunda sonucunun olumsuz olduğunu ifade etti.
     Finans konusunda uzmanlaşmış muhabirlerin de topluma ekonomiyle ilgili gelişmeleri daha doğru ve nitelikli aktaracağına inandığını vurgulayan Yılmaz, AA'daki gelişmeleri ilgiyle takip ettiğini sözlerine ekledi.
    
    
    


Bu haberi 543 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir