Filoya Hava Aracı İlave Etme Usul ve Esasları Genelgesi güncellendi -İşletmeler, filolarına hava…

  • Yazı boyutu
Filoya Hava Aracı İlave Etme Usul ve Esasları Genelgesi güncellendi
  -İşletmeler, filolarına hava…

Filoya Hava Aracı İlave Etme Usul ve Esasları Genelgesi güncellendi -İşletmeler, filolarına hava aracı dahil etmeden önce genelgede istenen bilgi ve belgeleri içeren başvuru talep dosyasını, asgari 30 gün önceden onay için Genel Müdürlüğe gönderecek

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından Filoya Hava Aracı İlave Etme Usul ve Esasları Genelgesi güncellendi.
     SHGM'nin internet sitesinde yer alan genelgeye göre, yaşanan sıkıntıların giderilmesine ve talep edilen gerekliliklerin günümüz koşullarına göre yeniden belirlenmesine yönelik genelgenin revize edilmesine ihtiyaç duyulduğu belirtildi.
     Buna göre, 20 koltuk ve üzeri hava araçlarıyla yolcu ve yük taşımacılığı veya yük taşımacılığı yapmak üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ticari hava taşıma işletmelerinin filolarına hava aracı dahil etmeden önce yapması gereken işlemler yeniden düzenlendi.
     İşletmeler, filolarına hava aracı dahil etmeden önce "Filoya Hava Aracı İlavesi Başvuru&Kontrol Formu" ile istenen bilgi ve belgeleri içeren başvuru talep dosyasını, asgari 30 gün önceden onay için Genel Müdürlüğe gönderecek.
     Filoya Hava Aracı İlavesi Başvuru-Kontrol Formu, Genel Müdürlüğün internet adresinde Formlar başlığı altında yer alıyor.
    
    
    

Bu haberi 166 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir