Filmekimi bu yıl Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleşecek -Vodafone Türkiye İcra Kurulu…

  • Yazı boyutu
Filmekimi bu yıl Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleşecek
     -Vodafone Türkiye İcra Kurulu…

Filmekimi bu yıl Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleşecek -Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt: -"1 Bilet alana 1 Bilet Hediye kampanyamıza paralel olarak, Filmekimi'nde de, Vodafone Freezone'lular istedikleri iki filmde 1 bilet aldıklarında, bir bilet daha alma hakkı kazanacak"

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 11. kez düzenlenen Filmekimi, bu yıl Vodafone FreeZone sponsorluğunda 29 Eylül-7 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.
     Yapılan açıklamaya göre, Mayıs 2010'dan bu yana İKSV'nin resmi iletişim sponsorluğunu üstlenen Vodafone, bu sene Vodafone FreeZone ile Filmekimi'ne sponsor oldu.
     İKSV tarafından düzenlenen ve bu yıl Vodafone FreeZone sponsorluğunda gerçekleşecek Filmekimi, sinema dünyasından parlak yapımları ile usta yönetmenlerin dünyanın belli başlı festivallerinde gösterilmiş, ödüller kazanmış son yapıtlarının da aralarında bulunduğu 39 filmi sinemaseverlerle buluşturacak.
     Filmekimi, 29 Eylül-7 Ekim tarihlerinde, İstanbul'da 9 gün boyunca Atlas, Beyoğlu ve Nişantaşı Citylife City's olmak üzere 3 sinemada izleyicilerle buluşacak.
    
     -"Gençlerin sinema keyfini özgürce yaşamalarını istiyoruz"-
    
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Öğüt, Türkiye'de sürdürülebilir büyümenin sadece ticari yatırımlarla olmayacağının bilinciyle kültür ve sanatı da bu sürecin ayrılmaz bir parçası olarak gördüklerini belirterek, "Sinemanın, gençlerin sosyal hayatlarında en sevdikleri ve en çok vakit ayırdıkları aktivitelerden biri olmasından hareketle, bu yıl gençlik markamız Vodafone FreeZone ile Filmekimi'nin sponsorluğunu üstlendik. Gençlerin sinema keyfini de özgürce, doya doya yaşamalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.
     Öğüt, şunları kaydetti:
     "Bu kapsamda, Türkiye genelinde gençlerin özgürce film seyredebilmeleri için Haziran ayında başlattığımız 1 Bilet alana 1 Bilet hediye kampanyamıza paralel olarak, Filmekimi'nde de, Vodafone Freezone'lular istedikleri iki filmde 1 bilet aldıklarında, bir bilet daha alma hakkı kazanacak. İKSV ekibinin bu yıl da özenle hazırladığı festival programı kapsamında sanatseverlerin birbirinden güzel filmlerle buluşmasına katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz."
    
     -Vodafone FreeZone'lulara Filmekimi'nde 1 bilete 1 bilet bedava-
    
     11. Filmekimi'nin sponsoru Vodafone FreeZone, sinema kampanyasını Filmekimi'nde de sürdürecek. Vodafone FreeZone'lular Filmekimi boyunca seçtikleri iki filmde, bir bilet aldıklarında, bir bilet hediye kazanacak. Kampanya bilet satışları 22 Eylül 2012 tarihinden itibaren sadece www.biletix.com ile Atlas ve Beyoğlu sinemalarındaki gişelerden yapılırken ayrıntılı bilgi vodafonefreezone.com sitesinden edinilebilecek.
    
     -Filmekimi bu yıl da Türkiye'nin dört bir köşesini geziyor-
    
     11. Filmekimi bu yıl da İstanbul sınırlarını aşarak Türkiye'nin 8 farklı şehrine sinemanın en iyi ve en güncel örneklerini götürecek. Geçen yıl ilk kez İstanbul'a ek olarak beş şehirde daha sinemaseverlerle buluşan Filmekimi gösterimleri, bu yıl Bursa, İzmir, Ankara, Erzurum, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek. Ayrıca Van ve Batman'da da Filmekimi kapsamında ücretsiz gösterimler yapılacak.
     İstanbul dışındaki kentlerde, 11. Filmekimi programındaki filmlerinden yapılacak bir seçkinin yanı sıra nisan ayında yapılan 31. İstanbul Film Festivali'nde gösterilen filmlerin de yer aldığı özel bir seçki sunulacak. Filmekimi kapsamında bu yıl Avrupa Birliği MEDIA programının desteği ve Saraybosna, Sofya ve Transilvanya Film Festivalleri'nin işbirliğiyle İstanbul dışında yapılacak.
    
     -Biletler 22 Eylül'den itibaren satışta-
    
     Filmekimi biletleri, 22 Eylül Cumartesi günü saat 10.30'dan itibaren Biletix satış noktaları, www.biletix.com, Biletix çağrı merkezi ile Atlas ve Beyoğlu sinemaları gişelerinden satışa sunulacak.
     Haftaiçi gündüz seanslarının (11.00, 13.30, 16.00) 5 lira olduğu Filmekimi'nde, haftaiçi 19.00 ve 21.30 seansları ile hafta sonu tüm seanslar tam 15 lira, indirimli 10 lira olacak.
     Bursa, İzmir, Ankara, Erzurum, Diyarbakır ve Gaziantep'te gerçekleştirilecek gösterimlerin biletleri de 22 Eylül Cumartesi günü aynı kanallardan satışa çıkacak.
     Bursa ve İzmir gösterimlerinin biletlerinin ücretleri tam 10 lira, indirimli 8 lira olarak belirlenirken, Ankara gösterimlerinin biletleri tam 11 lira, indirimli 9 lira, Erzurum, Diyarbakır ve Gaziantep gösterimlerinin biletleri ise tam 7 lira öğrenci 5 lira olacak. Van ve Batman'da yapılacak gösterimler ise ücretsiz gerçekleşecek.
     Biletlerini yüzde 25'e varan indirimlerle alacak İstanbul Lale Kart sahipleri için ön satış günleri ise Siyah Lale için 19 Eylül, Beyaz, Kırmızı ve Sarı Lale için 20-21 Eylül olarak belirlendi.
    
    
    

Bu haberi 175 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir