Filipinli iş adamlarının Kayseri ziyareti

  • Yazı boyutu
Filipinli iş adamlarının Kayseri ziyareti

Filipinli iş adamlarının Kayseri ziyareti -Kayserili ve Filipinli iş adamları arasında işbirliği protokolü imzalandı

Kayserili ve Filipinli iş adamları arasında işbirliği protokolü imzalandı.
     Genç Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (GESİAD) davetlisi olarak Filipinler'in başkenti Manila'dan Kayseri'ye gelen iş adamları, Hilton Otel'de düzenlenen "Kayseri Ticaret Zirvesi"nde Kayserili iş adamlarıyla buluştu.
     Filipinler Yatırım Ajansı Başkanı Paciano Casanova, yaptığı sunumda, ülkesi hakkında bilgi verdi.
     Ülkelerinin Türkiye gibi jeopolitik konuma sahip olduğunu vurgulayan Casanova, şunları kaydetti:
     "Filipinler, 92 milyon nüfusuyla dünyanın 12. büyük ülkesi. Geçen yıl 6,2 ile dünyada Türkiye'den sonra büyüyen ülke olmuştu. Asya pasifikte ise en hızlı büyüyen ülkeyiz. Uluslararası bir çok şirketin merkezi, ülkemizde bulunmaktadır. Çağrı merkezlerinde ise dünya birincisiyiz. 9 milyar dolar ciromuz var. Dünyanın en çok altın, bakır ve nikel çıkaran ülkesiyiz. Türk iş adamlarını ülkemize yatırım yapmaya davet ediyoruz."
     GESİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Ezinç de Filipinler'den gelen iş adamlarını Kayseri'de ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, "Misafirlerimiz Kayseri hakkında ülkelerine güzel hatıralarla gidecekler. Bizler de Filipinler'e seyahat düzenleyeceğiz. Bu tür ticari gezilerden olumlu sonuçlar çıkıyor. Filipinler-Türk Ticaret Odası ile anlaşma imzalayacağız. Bu anlaşma, işbirliğimizin hızlanmasını olumlu etkileyecek. Bu toplantı ve anlaşmanın ülkelerimiz arasındaki dostluk ve ticaretin gelişmesine katkıda bulunmasını diliyorum" dedi.
     Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut ise, iki ülke arasında 320 milyon dolarlık ticaret hacmi bulunduğunu belirterek, bu rakamın artması yönünde çaba harcayacaklarını kaydetti.
     Konuşmaların ardından Manila Valisi Herbert Bautista, Filipinler-Türk Ticaret Odası Başkanı İrfan Karabulut ve GESİAD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Ezinç arasında işbirliği protokolü imzalandı.
     İmzanın ardından Filipinli ve Kayserili iş adamları ikili görüşme yaptı.
    
    
     yayıncı: Ercan Halıcı


Bu haberi 270 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir