Fikirtepe'de bina yüksekliklerinin 80 metreyi aşamaması -Özelleştirme Yüksek Kurulu, İstanbul…

  • Yazı boyutu
Fikirtepe'de bina yüksekliklerinin 80 metreyi aşamaması 
  -Özelleştirme Yüksek Kurulu, İstanbul…

Fikirtepe'de bina yüksekliklerinin 80 metreyi aşamaması -Özelleştirme Yüksek Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin "Fikirtepe ve çevresinde bina yüksekliklerinin 80 metreyi aşamayacağına" ilişkin plan notunun eklenmesine ilişkin itirazı kabul etti

Özelleştirme Yüksek Kurulu, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin "Fikirtepe ve çevresinde bina yüksekliklerinin 80 metreyi aşamayacağına" ilişkin plan notunun eklenmesine ilişkin itirazını kabul etti.
     Konuya ilişkin Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, mülkiyeti Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü adına kayıtlı, İstanbul ili, Kadıköy ilçesi, Merdivenköy Mahallesi'nde bulunan; 33 bin 995 metrekare yüzölçümlü 1270 ada, 7 no'lu, 54 bin 476,62 metrekare yüzölçümlü 10 no'lu ve 19 bin 373,38 metrekare yüzölçümlü 11 no'lu parsellere yönelik "Üniversite Alanı", "Park Alanı", "Metro İstasyonu Alanı", "Kentsel Hizmet Alanı", "Dere", "Trafo Alanı", "Yol" kararları getirilmesine ilişkin Kurulun 24 Ocak 2012 tarih ve 2012/09 sayılı kararı ile onaylanan ve ilgili Resmi Gazete'de yayımlanan nazım ve uygulama imar planına yapılan itirazların değerlendirildiği belirtildi.
     Değerlendirme sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 14 Aralık 2011 tarihli kararı ile belirlenen "Fikirtepe ve çevresinde bina yüksekliklerinin 80 metreyi aşamayacağına" ilişkin plan notunun eklenmesine ilişkin itirazın kabulüne, diğer itirazların reddine karar verildi.
     ÖYK ayrıca, bu doğrultuda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'nca hazırlanan dört paftadan oluşan 1/1.000 ölçekli uygulama imar planı ve bir paftadan oluşan 1/5.000 ölçekli nazım imar planı değişikliğinin onaylanmasına, onaylanan imar planlarının Resmi Gazete'de yayımlanmasını müteakip, bilgi ve gereği için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Kadıköy Belediye Başkanlığı'na gönderilmesine karar verdi.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir