FIATBall basketbol şenliği başladı

  • Yazı boyutu
FIATBall basketbol şenliği başladı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) ve Tofaş Spor Kulübü işbirliği ile "Basketbol Gönüllüleri" projesi kapsamında 2001 yılından beri düzenlenen geleneksel "FIATBall Basketbol Şenliği" Bolu'da başladı.

     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, FIATBall 2012, Ankara, Antalya, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Mardin, Samsun, Şanlıurfa, Van illerinden 12 takım ve 110 sporcunun katılımıyla bu yıl Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kampüsü'nde gerçekleştiriliyor.
     Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan TOFAŞ Spor Kulübü Başkanı Efe Aydan, bu yıl FIATBall'a 9 ilden 12 takım ve 110 sporcunun katıldığını belirterek, 7-14 yaş grubundaki kız takımlarının yer aldığı turnuva süresince çocukların takım çalışması, konulan hedeflere birlikte ulaşma ve yaşam becerilerinin gelişmesinin yanında turnuva heyecanını da yaşamalarını hedeflediklerini kaydetti.
     Türkiye'nin dört bir yanından gelen basketbol sever çocuklara ve eğitimcilerine başarılar dileyen Aydan, "Turnuvayı kazanıp kazanmak önemli değil, asıl önemli olan turnuvaya katılma cesaretini göstererek FIATBall heyecanını hep birlikte yaşamak" değerlendirmesinde bulundu.
     Verilen bilgilere göre, 30 Haziran'a kadar sürecek turnuva kapsamında toplam 30 müsabaka yapılacak. Ayrıca "Düşler Atölyesi" etkinlikleri, 3D sinema gösterimleri, Bolu gezisi ve tüm illerin kendi yöresel gösterilerini sunacağı eğlence gecesi de düzenlenecek.
     2001 yılında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ve TOFAŞ Spor Kulübü işbirliğinde hayata geçirilen "Basketbol Gönüllüleri Projesi" kapsamında bugüne kadar 7-14 yaş grubundaki 6 bini aşkın çocuk basketbol ile tanıştı, 140 TEGV gönüllüsü de basketbol antrenörlüğü eğitimi aldı.
     Her etkinlik yılında bir kez gerçekleştirilen FIATBall kapsamında ise farklı illerden gelen takımlar bir yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmaları paylaşma imkanı buluyor.
    
    
    


Bu haberi 522 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir