Fiat'ta EMEA Bölgesi Operasyon Direktörlüğü'ne Altavilla atandı

  • Yazı boyutu
Fiat'ta EMEA Bölgesi Operasyon Direktörlüğü'ne Altavilla atandı

Fiat'ta EMEA Bölgesi Operasyon Direktörlüğü'ne Altavilla atandı

Fiat Grubu'nun Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) Bölgesi'nin Operasyon Direktörlüğü'ne Alfredo Altavilla getirildi.
     Yapılan açıklamaya göre, Fiat Grubu içinde Türkiye'nin de bağlı olduğu EMEA Bölgesi Operasyon Direktörlüğü'nü sürdüren Gianni Coda'nın emekliye ayrılması üzerine bu göreve bir dönem Tofaş Üst Yöneticisi (CEO) olarak Türkiye'de görev yapan Alfredo Altavilla atandı.
     Fiat S.p.A ve Fiat Industrial bünyesinde farklı alanlarda 33 yıl hizmet verdikten sonra emekli olan Coda'nın yerini alan Altavilla, yeni görevine kararın açıklanmasıyla birlikte başladı.
     Fiat S.p.A Üst Yöneticisi (CEO) Sergio Marchionne konuyla ilgili olarak, Coda'ya, yıllar boyunca sergilediği sarsılmaz bağlılık ve Fiat ve Fiat Industrial'e verdiği hizmetler için şükranlarını sundu.
     Marchionne, "Dünyanın dört bir yanında aldığı görevlerde ve özellikle de benimle birlikte Grup Satınalma Müdürlüğü'nde geçirdiği 8 yıl boyunca ve en son yaptığı görev olan EMEA Bölgesi Operasyon Direktörlüğü'nde bir liderlik örneği sergilemiştir. Fiat-Chrysler ve Fiat Industrial'ın çalışanları ona büyük bir minnet borçludur" ifadelerini kullandı.
     Fiat S.p.A Başkanı John Elkann da ise "Ailem adına da Gianni Coda'ya Fiat şirketlerine yaptığı katkılardan ve gösterdiği bağlılıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum" dedi.
    
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir