Fiat, Eylül ayında 10 bin 246 araç satışı yaptı

  • Yazı boyutu
Fiat, Eylül ayında 10 bin 246 araç satışı yaptı

Fiat, Eylül ayında 10 bin 246 araç satışı yaptı

Tofaş çatısı altındaki Fiat, eylül ayında 10 bin 246 adetlik otomobil ve hafif ticari araç satışı yaptı.
     Fiat'tan yapılan açıklamada, eylül ayında 10 bin 246 adetlik otomobil ve hafif ticari araç satışı gerçekleştiren Fiat'ın, Türkiye'nin en çok tercih edilen otomotiv markası olduğu belirtildi.
     Açıklamada, eylül ayında binek otomobil ve hafif ticari araç satışlarını geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21 oranında artıran Fiat'ın, ulusal pazarda yüzde 14,7'lik paya sahip olduğu, yine aynı dönemde yaklaşık yüzde 29'luk payla 5 bin 851 adet hafif ticari araç satışı yapıldığı kaydedildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Fiat Marka Direktörü Okan Baş, Fiat olarak eylül ayında pazarın üzerinde bir performans sergilediklerinin altını çizerek, "Eylül ayında otomobil ve hafif ticari araçtan oluşan toplam pazar geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15,8 büyüme gösterdi. Fiat olarak otomobil ve hafif ticari araçtan oluşan toplam satışımızı bu dönemde yüzde 21 oranında artırmayı başardık. Türkiye'nin en çok satan otomobili Fiat Linea modelinin yanı sıra sınıflarının en fazla tercih edilen hafif ticari araç modelleri Fiat Doblo ve Fiat Fiorino'nun da elde edilen başarıda büyük payı var" değerlendirmesinde bulundu.
    
    
    

Bu haberi 145 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir