Fiat, "En Çevreci Otomobil Markası" oldu

  • Yazı boyutu
Fiat, "En Çevreci Otomobil Markası" oldu

Fiat, "En Çevreci Otomobil Markası" oldu

Fiat, üst üste altıncı kez Avrupa'nın "En Çevreci Otomobil Markası" oldu.
     Fiat'dan yapılan açıklamaya göre, Fiat otomotiv verileri konusunda dünyanın en önemli hizmet sağlayıcısı konumundaki JATO Dynamics tarafından gerçekleştirilen araştırma sonuçlarına göre geçen yılın "En Çevreci Otomobil Markası" seçildi.
     Fiat, geçen yıl ulaştığı 119,8 gram/kilometrelik ortalama karbondioksit emisyon değeriyle üst üste altıncı kez Avrupa'nın en çevreci otomobil üreticisi olma başarısını gösterdi. Bu başarısını sürdürülebilirlik konusundaki taahhütlerinin bir sonucu olarak gören Fiat, son 6 yılda pazara sunduğu araçların ortalama karbondioksit emisyon değerini 137,3 gram/kilometreden 119,8 gram/kilometreye indirerek yüzde 13 oranında azaltmayı başardı.
     Fiat ayrıca, Avrupa Birliği tarafından 2015 yılı için belirlenen 130 gram/kilometrelik hedefi şimdiden yakalayarak, bu hedefin daha da altında bir karbondioksit emisyon değerine ulaştı.
    
    
    

Bu haberi 143 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir