Fenerbahçe hisseleri açılışta tavan oldu

  • Yazı boyutu
Fenerbahçe hisseleri açılışta tavan oldu

Fenerbahçe hisseleri açılışta tavan oldu

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde UEFA'dan gelen açıklama ile tavan olan Fenerbahçe hisseleri bugün de yüzde 4,67 oranında yükselişle tavan oldu.
     UEFA, Türkiye Futbol Federasyonu'na yolladığı yazılı açıklamada Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılabileceğini kaydetmişti. Cuma günü hissenin, UEFA açıklamasının ekranlara düşmesi ile çok fazla işlem görmeden 49,20 lira ile tavan olması, ağırlıklı ortalama fiyatının düşük kalmasına (46,41 lira) dolayısıyla bugün ilk seans için belirlenen tavan fiyatının 51,50 lira olmasına neden oldu.
     Fenerbahçe hisselerinin 51,50 tavan fiyatla, yaklaşık 200 bin lotluk alış emriyle açılması, borsacılar arasında hissenin yükselişine devam edebileceği yönündeki beklentileri artırıyor.
     Bununla birlikte UEFA'nın açıklamasında, Fenerbahçe ile ilgili kararda son sözün UEFA Disiplin Komitesi'nde olacağının altının çizilmesi analistler tarafından özellikle hatırlatılıyor.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir