FED'in son toplantısının tutanakları yayınlandı -Tutanaklara göre, FED'den "epey yakın zamanda"…

  • Yazı boyutu
FED'in son toplantısının tutanakları yayınlandı
  -Tutanaklara göre, FED'den "epey yakın zamanda"…

FED'in son toplantısının tutanakları yayınlandı -Tutanaklara göre, FED'den "epey yakın zamanda" yeni adımlar gelebilir

ABD Merkez Bankası'nın (FED) son toplantısına ilişkin yayınlanan tutanaklara göre, FED, ekonominin kayda değer büyüme göstermemesi halinde "epey yakın bir zamanda" yeni parasal teşvik tedbirlerine gerek duyabilir.
     Federal Açık Piyasa Komitesi'nin 31 Temmuz-1 Ağustos'ta düzenlediği toplantının tutanakları, FED'in, ekonomik toparlanmayı artırmak için yeni adımlar atmaya hazırlandığına dair güçlü sinyaller içeriyor.
     Tutanaklarda, "Birçok üye, gelen bilgiler ekonomik toparlanmanın hızında önemli derecede ve sürdürülebilir bir güçlenmeye işaret etmediği takdirde, epey yakın bir zamanda ilave parasal uyarlamaya gerek duyulmasının muhtemel olduğuna kanaat getirdi" ifadesi yer aldı.
     FED'in geçen haziranda düzenlenen bir önceki toplantısında sadece birkaç üye, yeni teşvik tedbirlerine ihtiyaç duyulabileceği görüşünü dillendirirken, son toplantıya ilişkin tutanaklarda ise bankanın içinde, harekete geçilmesine yönelik desteğin arttığı görülüyor.
     FED'in bir sonraki toplantısı 12-13 Eylül'de yapılacak.
    
    
    

Bu haberi 177 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir