Fed Bej Kitap Raporu: "Ekonomi kademeli olarak büyüdü"

  • Yazı boyutu
Fed Bej Kitap Raporu: "Ekonomi kademeli olarak büyüdü"

Fed Bej Kitap Raporu: "Ekonomi kademeli olarak büyüdü"

ABD ekonomisi temmuz ve ağustos aylarında "kademeli" olarak büyüdü.
     ABD Merkez Bankasının (Fed) kendisine bağlı 12 bölgeden aldığı ekonomik verilere dayanarak hazırladığı "Bej Kitap" adlı rapora göre, ülke ekonomisi aşamalı olarak büyürken birçok bölgede imalat aktivitesinde "yumuşama" görüldü.
     Otomobil satışlarının da dahil olduğu perakende satışlarda son rapordan bu yana toparlanma olduğu belirtilirken, "Temmuzda ve ağustos ayının başlarında birçok bölgede ve birçok sektörde ekonomik aktivite kademeli olarak büyümeyi sürdürdü" ifadesi kullanıldı.
     Raporda, otomobil ve konut satışlarındaki güçlenmenin imalat sanayindeki zayıflamayı dengelendiğine vurgu yapılırken, 6 Fed bölgesinin "ılımlı" olarak büyüdüğü, Chicago'nun da aralarında bulunduğu üç bölgenin ise orta dereceli büyüme kaydettiği bildirildi.
     Yarın Fed Başkanı Ben Bernanke, Jackson Hole'da piyasaların yakından takip edeceği bir konuşma gerçekleştirecek. Bernanke'nin yeni bir parasal teşvik planına dair sinyal verip vermeyeceği finans piyasalarının yönünü bulmasında etkili olacak.
    
    

Bu haberi 142 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir