Fed Başkanı Bernanke'nin Jackson Hole'deki açıklamaları... -Garanti Yatırım Araştırma Yönetmeni…

  • Yazı boyutu
Fed Başkanı Bernanke'nin Jackson Hole'deki açıklamaları...
  -Garanti Yatırım Araştırma Yönetmeni…

Fed Başkanı Bernanke'nin Jackson Hole'deki açıklamaları... -Garanti Yatırım Araştırma Yönetmeni Yurtdaşseven: -"Fed Başkanı Bernanke parasal gevşeme beklentilerini iyi yönetiyor, ECB toplantısına ilişkin beklentiler yüksek"

Garanti Yatırım Araştırma Yönetmeni Özgür Yurtdaşseven, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke'nin Jackson Hole'deki toplantıda net bir sinyal vermese de parasal gevşemeye ilişkin beklentileri olumlu bir şekilde yönetmeye devam ettiğini, İMKB'de Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) önümüzdeki hafta gerçekleşecek toplantısına yönelik beklentilerin yükseldiğini kaydetti.
     Yurtdaşseven, Bernanke'nin açıklamalarına ilişkin AA muhabirine şu değerlendirmelerde bulundu:
     "Türk piyasalarının tatil olduğu günde Avrupa kaynaklı kaygılarla gerileyen global hisse piyasalarının gün ortasından itibaren yine Avrupa'dan gelen açıklamalarla toparlanıyor olması, İMKB'nin dün yaşanan satış baskısından uzak kalmasını sağladı. Gün ortasında Avrupa'dan gelen açıklamalar ECB'nin önümüzdeki hafta gerçekleşecek toplantısına yönelik beklentileri yükseltirken, piyasalarda bardağın dolu kısmına bakılması yönündeki eğilimi destekliyor. Bu ortamda Fed'den net bir sinyal beklenmiyordu, bu açıdan sürpriz bir durum yok. Ama en azından Fed Başkanı Bernanke'nin ek parasal gevşemeye ilişkin beklentileri olumlu bir şekilde yönetmeye devam etmesi iyimserliğin korunmasında etkili oluyor."
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir