Fed Başkanı Bernanke: "Gerekirse yeni bir genişlemeye hazırız"

  • Yazı boyutu
Fed Başkanı Bernanke: "Gerekirse yeni bir genişlemeye hazırız"

Fed Başkanı Bernanke: "Gerekirse yeni bir genişlemeye hazırız"

Jackson Hole konferansında konuşan ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, gerektiği takdirde daha fazla genişlemeye hazır olduklarını vurguladı.
     Her yıl ABD"nin Wyoming eyaletinin Jackson Hole kasabasında düzenlenen toplantıda konuşan Fed Başkanı Bernanke, istihdam piyasasındaki durgunluğun ciddi bir endişe kaynağı olduğunu ifade etti. Daha önceki parasal gevşemelerin ekonomideki toparlanmaya önemli bir katkı sağladığını söyleyen Bernanke, ekonomideki durumun tatmin edici olmaktan oldukça uzak olduğuna dikkati çekti. Fed Başkanı, konuşmasında ülkede büyümenin "donuk" olduğuna da vurgu yaptı.
     Bernanke, Jackson Hole'da 2 yıl önce, her yıl dünyanın dört bir yanından gelen merkez bankası başkanlarını bir araya getiren geleneksel konuşmasında 600 milyar dolarlık bir teşvik paketi açıklamıştı.
     Fed'in ağustos ayı toplantı tutanaklarında ise Fed yetkililerinin ekonominin sürdürülebilir düzeye çıkmaması durumunda parasal genişlemenin gerekeceği görüşü yer almıştı.
    
    
    

Bu haberi 136 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir