FCBEscola Camp Avea seçmeleri, İstanbul'da

  • Yazı boyutu
FCBEscola Camp Avea seçmeleri, İstanbul'da

Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin: "Biz bu proje ile İstanbul, Van ve İzmir'deki gençlerimizin geleceği için hiç sönmeyecek bir ateş yakıyoruz"

Türkiye'de iletişim alanında hizmet veren Avea, 'FCBEscola Camp Avea' projesi kapsamında, dünyanın en iyi futbol takımlarından FC Barcelona'yı Türkiye'ye getirerek, seçmelerine İstanbul'da devam ediyor.
     Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Kartalspor Altyapı Tesisleri'nde başlayan seçmeler, 20 Haziran tarihine kadar devam edecek.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, FCBEscola Camp Avea ile gençlere fırsat eşitliği yaratmayı hedeflediklerini ve İstanbul'un bu projede önemli bir yerinin olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
     "Yeteneklerin kaderi nerede doğdukları üzerinden belirlenmez. Biz bu proje ile İstanbul, Van ve İzmir'deki gençlerimizin geleceği için hiç sönmeyecek bir ateş yakıyoruz. Bu proje ile Barcelona'yı Türkiye'ye transfer ettik. Bundan da önemlisi projemiz, Barcelona'nın isim haklarını alan, tek atımlık bir çalışma değil. Eğitimi Barcelona'nın altyapı hocaları verecek. Bu futbolda başarıyı yakalamış bir ekolün Türkiye'ye taşınması anlamına geliyor. 2010 yılında dünya kupasını kazanan İspanyol Milli Takımı'nın yarısını ve Barcelona'nın da şu anki mevcut takımının yüzde 50'sini bu okullardan yetişen öğrenciler oluşturuyor. Barçalı yıldızları yetiştiren hocalar şimdi de Türk gençlerimize eğitim verecek."
    
     -Kamp ücretsiz olacak-
    
     Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun (TOSF) desteğiyle Van'da başlayan seçmelerin, ikincisinin ise İzmir'de yapıldığını ve büyük ilgi gördüğünü hatırlatan Şahin, 20 Haziran Çarşamba gününe kadar İstanbullu genç yeteneklerin de seçileceğini ve sonrasında ise kamp sürecinin başlayacağını kaydetti.
     Şahin, FCBEscola Camp Avea'ya girmeye hak kazanan 240 yetenekli gencin, FC Barcelona'nın yıldızlarını yetiştiren hocalardan eğitim alacağını aktararak, tüm dünyada ücretli olan FCBEscola Futbol Kampları'nın, Türkiye'de ise tamamen ücretsiz olacağını anlattı.
     İstanbul seçmelerinin tamamlanmasının ardından ise 9 ile 14 yaş grubundaki 120 yeteneğin 9 ile 13 Temmuz, ikinci seçmeler sonrası seçilecek ikinci 120 kişilik grubun ise 12 ile 16 Kasım tarihlerinde İstanbul FCBEscola Camp Avea'da birer haftalık kamplarda eğitim alacaklarını belirtti.
     Türkiye'de ilk kez bu kadar fazla sayıda çocuğun futbol eğitimi alacağı kampta, 5 FC Barcelona antrenörü, 2 kamp döneminde ayrıca 24 hocanın eğitimini de gerçekleştirecek. Bir kaleci antrenörü de geleceğin kalecilerinin yetiştirilmesine katkı sağlayacak.
    
    
    


Bu haberi 443 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir