FCBEscola Camp Avea'da ilk dönem eğitimleri başladı -Türkiye'nin gelecekteki futbol…

  • Yazı boyutu
FCBEscola Camp Avea'da ilk dönem eğitimleri başladı
     -Türkiye'nin gelecekteki futbol…

FCBEscola Camp Avea'da ilk dönem eğitimleri başladı -Türkiye'nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen projede 120 genç yetenek Riva'da kampa girdi

Türkiye'nin gelecekteki futbol yıldızlarını yetiştirmek amacıyla hayata geçirilen FCBEscola Camp Avea projesinde ilk dönem eğitimleri başladı.
     Avea'nın FC Barcelona işbirliği ile yaptığı organizasyonda 15'i Van'dan, 17'si İzmir'den ve 88'i İstanbul'dan seçilen 120 genç, FCBEscola Camp Avea Direktörü Antoni Claveria Mayol'un yönetiminde Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki tesislerinde kampa girdi.
     Kamp direktörü Mayol ve kampın öğrencileri, Riva'daki tesislerde düzenlenen organizasyonda basın mensuplarıyla bir araya geldi.
     FCBEscola'nın temel amacının, "FC Barcelona'yı dünyanın en iyi takımı yapan felsefeyi çocuklara öğretmek" olduğunu kaydeden Mayol, "Bu şekilde gelecek nesillere fayda sağlayabileceğimize inanıyoruz. Bu proje de FC Barcelona'nın yürüttüğü diğer projeler gibi uzun süreli olacak. Türkiye güzel futbol oynayan bir ülke, bu proje ile her iki tarafın da birbirine destek olacağına inanıyoruz" dedi.
     Kamp hakkında genel bir değerlendirme yapan Mayol, FC Barcelonalı hocalardan başarının sırrını öğrenecek 120 genç yeteneğin hiçbir ücret ödemeden bu eğitime dahil edildiğini belirtti.
     Kampın "Iniesta"sı olarak adlandırılan 10 yaşındaki Berkay Taştan, eğitim programıyla ilgili olarak "Kampta futbolumu daha da geliştiriyorum. Pek çok farklı ve bilmediğim yeni taktik öğrendim. Kendimi FC Barcelona'da oynayan bir oyuncu gibi hissettim. Futbolcu olursam ilk maaşımı bize yardımcı olan hocalarıma dağıtmak istiyorum" diye konuştu.
     Daha önce Avea'nın "Türkiye'nin minikleri Dünya'nın Yıldızları" projesi ile Barcelona'ya giderek eğitim alan Diyarbakırlı Bayram Demirbaş ise, düşüncelerini "Barcelona'da edindiğim tecrübe bana çok şey öğretti. Her şeyin futboldan ibaret olmadığını, ahlak, disiplin ve iyi bir kişiliğe sahip olmanın ne kadar önemli olduğunu bu kamp sayesinde öğrendim. Şimdi burada genç arkadaşlarıma öğrendiklerimi anlatıyor, aynı zamanda da futbolla ilgili yeni şeyler öğreniyorum" şeklinde anlattı.
     Kampta bulunan 120 genç, 2 bin egzersizin yer aldığı özel program çerçevesinde, 13 Temmuz Cuma gününe kadar eğitim görecek.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir