FCBEscola Camp Avea birinci dönem seçmeleri tamamlandı.

  • Yazı boyutu
FCBEscola Camp Avea birinci dönem seçmeleri tamamlandı.

Türkiye'de iletişim alanında hizmet veren Avea, "FCBEscola Camp Avea" projesi kapsamında birinci dönem seçmeleri tamamlayarak, Van, İzmir ve İstanbul'dan 120 genç kampın öğrencileri olmaya hak kazandı.

    Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, FC Barcelona'yı, FCBEscola Camp Avea ile Türkiye'ye transfer eden Avea, birinci dönem seçmelerini tamamladı. 5 binin üzerinde başvuru arasından seçilen bin 500 genç, ön elemeye kalırken bunlardan 120'si kampın ilk öğrencileri olarak seçildi.
     Açıklamada görüşlerine yer verilen Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun (TOSF) desteğiyle Van'da başlayan İzmir ve İstanbul'da devam eden ilk kamp dönemi seçmelerinin tamamlandığını belirterek, şunları kaydetti:
     "11-13 Haziran Van, 15-16 Haziran İzmir ve 18-20 Haziran'da İstanbul olmak üzere 3 ilimizde seçmelerimizi gerçekleştirdik. FCBEscola Camp Avea projesi ile genç yeteneklere açtığımız fırsat kapılarına ilgi çok yoğun oldu. Seçmelere, 5 binin üzerinde başvuru yapılarak, bizim de beklemediğimiz sonuçlara ulaşıldı. Seçmelerin FCBEscola Avea Camp kriterlerinde sağlıklı yapılabilmesi için her okulda sorumlu olarak belirlenen beden eğitim hocaları, seçim kriterlerine göre bir ön eleme gerçekleştirerek, seçmelere katılan öğrenci sayısını 3 ilde bin 500'de tuttular. 9-14 Temmuz'daki ilk kampta 120 gencimiz ilk dönem eğitimlerini FC Barcelona'nın yıldızlarını yetiştiren hocalardan alacaklar. Tüm dünyada ücretli olan FCBEscola Futbol Kamplarını, Türkiye'de tamamen ücretsiz olacağı bir yapı kazandırarak sporda fırsat eşitliği yaratmaya çalıştık."
     Bu arada, Türkiye'de ilk kez bu kadar fazla sayıda çocuğun futbol eğitimi alacağı kampta, 5 FC Barcelona antrenörü, iki kamp döneminde ayrıca 24 hocanın eğitimini de gerçekleştirecek. Bir kaleci antrenörü de geleceğin kalecilerinin yetiştirilmesine katkı sağlayacak.
    
    
    


Bu haberi 236 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir