Fairy Lokma Şenliği -Procter & Gamble (P&G) markasının ürünü olan Fairy'nin Ramazan'da…

  • Yazı boyutu
Fairy Lokma Şenliği 
     -Procter & Gamble (P&G) markasının ürünü olan Fairy'nin
     Ramazan'da…

Fairy Lokma Şenliği -Procter & Gamble (P&G) markasının ürünü olan Fairy'nin Ramazan'da Lokma Şenlikleri kapsamında Türkiye'yi dolaşan Fairy karavanı, toplamda 175 bin kişiye yaklaşık 3,5 ton lokma dağıttığı turunu İstanbul'da tamamladı

Procter & Gamble (P&G) markasının ürünü olan Fairy'nin Ramazan'da Lokma Şenlikleri kapsamında Türkiye'yi dolaşan Fairy karavanı, toplamda 175 bin kişiye yaklaşık 3,5 ton lokma dağıttığı turunu, marka yüzü Berna Laçin'in de katıldığı etkinlikle İstanbul'da tamamladı.
     "Ramazanda sofralar şenlenir, en zorlu bulaşıklar Fairy ile temizlenir" sloganı ile düzenlenen Fairy Lokma Şenliği, Ramazan boyunca Türkiye'nin çeşitli illerini dolaştı. Etkinlik tüketicilerle son olarak İstanbul'da bir araya gelirken, Türkiye pazarına 2 yıl önce giren P&G bulaşık deterjanı ürünü Fairy, 3 ton lokmanın pişirildiği 2,2 metre çapındaki dev tavanın yağını çıkardı. Fairy'nin reklam yüzü oyuncu Berna Laçin'in katılımıyla İstinye Eski Tersane Alanı'nda gerçekleşen Fairy Lokma Şenliği etkinliğinde konuklara lokma tatlısı dağıtıldı.
     Fairy'nin reklam yüzü Berna Laçin, şenlikte katılımcılara eşlik ederek lokma ustasının yaptığı lokmaları tattı. Ailesi için iftarda güzel sofralar hazırlamaktan büyük keyif aldığını söyleyen Berna Laçin bir İzmirli olarak lokmanın yerinin kendisi için ayrı olduğunu dile getirdi.
     Laçin, "Sık sık evde de pişirdiğim için lokmanın şerbet ile karışan yağının en zor çıkan yağlardan biri olduğunu biliyorum. Geçtiğimiz senelerde düzenlenen kuru fasulye, hamsi tava ve kavurma şenliklerinde katılımcılarla birlikte binlerce tabak ve tavanın yağını yıkayan Fairy gücüne tanıklık etmiştik. Bugün de Fairy Lokma Şenliği için bir araya geldik ve Fairy, bu kadar çok lokmanın pişirildiği kocaman tavanın yağını tek başına çıkarıyor" diye konuştu.
    
     -Aşçı Gülcan Kara lokma tarifi verdi-
    
     Düzenlenen etkinlikte dağıtılan 3,5 ton lokmanın yapımında 1.415 kg şeker, 900 litre su, 500 kilogram buğday unu, 315 kilogram ayçiçek yağı, 7,85 kilogram yaş maya kullanılırken, katılımcılar, Berna Laçin'in ramazan sofraları hakkında sohbeti ve lokma ustasının şovlarına ilgi gösterdi. Laçin'in sunduğu çarkıfelek yarışmasında ise ev hanımlarına birçok mutfak gereci hediye edildi.
     Yemek yazarı ve aşçı Gülhan Kara, şenlik alanında lokma yapımında dikkat edilmesi gereken ipuçlarını anlattı.
    
    
    

Bu haberi 205 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir