Eylül ayında İstanbul'un zam şampiyonu çocuk ayakkabısı oldu -İTO'ya göre, eylül ayında…

  • Yazı boyutu
Eylül ayında İstanbul'un zam şampiyonu çocuk ayakkabısı oldu
  -İTO'ya göre, eylül ayında…

Eylül ayında İstanbul'un zam şampiyonu çocuk ayakkabısı oldu -İTO'ya göre, eylül ayında İstanbul'da fiyatı en çok artan ürün yüzde 12,03 ile çocuk ayakkabısı olurken, av yasağının kalkması nedeniyle ürün fazlalığı yaşanan balık yüzde 17,82 oranla fiyatı en çok azalan ürün oldu -Yıllık bazda en fazla fiyat artışı yüzde 47,83 oranla süveterde, en fazla fiyat azalışı da yüzde 23,44 oranla ceket oldu

İstanbul'da eylül ayında fiyatı en fazla artan ürün, giyim harcamaları grubunda yer alan çocuk ayakkabısı oldu.
     İstanbul Ticaret Odası (İTO), Eylül ayında ve yıllık bazda İstanbul'da perakende fiyatları en fazla artan ve azalan maddeleri, fiyat ve artış oranlarıyla birlikte açıkladı.
     Buna göre, eylül ayında geçinme indeksindeki 92 maddenin fiyatında artış görüldü. Giyim harcamaları grubunda yer alan çocuk ayakkabısı eylül ayında yüzde 12,03 oran ile fiyatı en fazla artan ürün oldu.
     Fiyatı en fazla artan diğer ürünler ise yüzde 11,43 ile kabak, şehir içi ulaşım, yüzde 11,22 ile ilaç ücretleri, yüzde 10,88 ile kıvırcık salata olarak kaydedildi.
     Yıllık bazda da eylül ayında bir önceki yılın aynı ayına göre erkek giyimi grubunda yer alan süveter yüzde 47,83 oran ile fiyatı en fazla artış gösteren madde oldu. Fiyatları bir önceki yıla göre en fazla artan diğer ürünler ise yüzde 41,52 ile limon, yüzde 41,12 ile nohut ve yüzde 35,01 ile leblebi olarak sıralandı.
    
     -En fazla fiyat düşüşü yaş balıkta-
    
     Eylül ayında 21 maddenin fiyatında ise azalış görüldü. Gıda harcamaları, et balık ve kümes hayvanları indeksinde yer alan av yasağının kalkması nedeniyle ürün fazlalığı yaşanan balık yüzde 17,82'lik düşüşle eylül ayında fiyatı en fazla düşen madde oldu.
     Yaş üzümün ardından en fazla fiyat düşüşü yüzde 13,64 ile maç giriş ücreti, yüzde 12,75 ile armut ve yüzde 10,81 ile yaş üzümde görüldü.
     Yıllık bazda ise, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23,44 oranla fiyatı en çok azalan ürün ceket oldu. Fiyatları bir önceki yıla göre azalış gösteren diğer ürünler ise yüzde 14,55 ile pantolon, yüzde 13,30 ile soğan ve yüzde 13,22 ile patates oldu.
    
    
    

Bu haberi 107 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir