Eylül ayı işsizlik verileri... -"OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"Ekonomik…

  • Yazı boyutu
Eylül ayı işsizlik verileri...
  -"OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin:
  -"Ekonomik…

Eylül ayı işsizlik verileri... -"OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin: -"Ekonomik aktivitedeki zayıflık kendini işsizlik rakamlarında da gösterdi"

OYAK Yatırım Ekonomisti Gülay Elif Girgin, ekonomik aktivitedeki zayıflığın kendini işsizlik rakamlarında da gösterdiğini söyledi.
     TÜİK tarafından açıklanan eylül ayı işsizlik verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Girgin, işsizlik rakamlarında temmuz ayından beri gözlemlenen yukarı yönlü trendin eylül ayında da devam ettiğinin görüldüğünü ifade etti.
     Bu veride sürpriz olmadığını belirten Girgin, "Çünkü zaten üçüncü çeyrek büyümesinin yüzde 1,6'lık seviyesi ile yılın en zayıf büyümesi olduğunu biliyoruz" dedi.
     Ekonomik aktivitedeki zayıflığın kendini işsizlik rakamlarında da gösterdiğini ifade eden Girgin, şu değerlendirmede bulundu:
     "Yılın son çeyreğinde çok ciddi bir kıpırdanma olmadığını ve genelde işletmelerin ekonomik aktivitenin gücünden tam anlamıyla emin olduktan sonra işçi alımına başladığını düşünürsek işsizlik rakamlarının önümüzdeki dönemde yüzde 9'un altına sarkabileceğini düşünmüyorum."
    
    
    

Bu haberi 179 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir