Eylül ayı enflasyonu beklentiler paralelinde... -Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni…

  • Yazı boyutu
Eylül ayı enflasyonu beklentiler paralelinde...
  -Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni…

Eylül ayı enflasyonu beklentiler paralelinde... -Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni Serhan Yenigün: -"Açıklanan rakamın piyasaya etkisi, beklentilere paralel rakamlar geldiğinden sınırlı kalacaktır"

Finans Invest Yatırım Danışmanlığı Yönetmeni Serhan Yenigün, açıklanan enflasyon verilerinin piyasaya etkisinin, beklentilere paralel rakamlar geldiğinden sınırlı kalacağını söyledi.
     TÜİK tarafından açıklanan eylül ayı enflasyon verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Yenigün, aylık TÜFE'nin yüzde 1,03 ile kendilerinin ve piyasanın yüzde 1,0, yüzde 1,1 civarında olan beklentilerine paralel geldiğini belirterek, 12 aylık kümülatif TÜFE'nin de yine beklendiği gibi yüzde 8,9'dan yüzde 9,2'ye yükseldiğini kaydetti.
     Bu rakamın, uzunca bir süre Türkiye'de görülecek en yüksek 12 aylık kümülatif TÜFE rakamı olabileceğini ifade eden Yenigün, "Ekim ayından itibaren baz etkisin de katkısıyla TÜFE'de sert bir düşüş yaşanacağını ve sene sonu yüzde 7 civarı bir rakama gelineceğini düşünüyorum" dedi.
     2013'de de enflasyonda gevşemenin devam etmesini ve yüzde 6, yüzde 6,5 aralığında bir seviyeye gelineceğini hesapladığını ifade eden Yenigün, bugün açıklanan enflasyon verilerinin piyasaya etkisinin ise beklentilere paralel rakamlar geldiğinden sınırlı kalacağını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir