Eylül ayı enflasyonu beklentiler paralelinde... -Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir…

  • Yazı boyutu
Eylül ayı enflasyonu beklentiler paralelinde...
  -Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir…

Eylül ayı enflasyonu beklentiler paralelinde... -Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan: -"Piyasalar enflasyon konusunda ekim rakamlarını bekleyecek"

Marbaş Menkul Değerler Araştırma Müdürü Üzeyir Doğan, son zamlardan sonra piyasaların enflasyon verileri konusunda daha çok ekim ayı verilerine odaklandığını belirtti.
     Bugün açıklanan eylül ayı enflasyon rakamlarının beklentilere yakın geldiğini söyleyen Doğan, "Çekirdek enflasyonda artışın daha sınırlı olması olumlu iken, geçtiğimiz günlerde gelen zamların etkisinin bu rakamlara henüz yansımamış olduğu göz ardı edilmemeli" dedi.
     Daha önce piyasadaki genel beklentinin ekim ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte yıllık enflasyonda sert bir düşüş yaşanacağı yönünde olduğunu belirten Doğan, bunda geçtiğimiz yıl ekim ayında TÜFE'deki artışın yüzde 3,27 olarak gerçekleşmiş olmasının etkili olduğunu hatırlattı.
     Doğan sözlerine şöyle devam etti:
     "Bu yıl ekim ayında açıklanacak rakamların ardından baz etkisi nedeniyle enflasyon rakamlarında hızlı bir düşüş beklentisi oluşmuştu. Gelen son zamlarla birlikte bu beklentide bir miktar bozulma yaşandı. Bu bozulmanın ne ölçüde olacağını önümüzdeki ay açıklanacak ekim ayı enflasyonunda göreceğiz. Bu nedenle enflasyon rakamlarının piyasadaki etkisini bu aydan ziyade önümüzdeki ay daha net bir şekilde göreceğimizi tahmin ediyoruz. Dolayısıyla bu ay açıklanan rakamların önümüzdeki döneme ait beklentilerle piyasalara etkisinin sınırlı kalacağını düşünüyoruz."
    
    
    

Bu haberi 108 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir