Eylül ayı enflasyonu beklentiler parelelinde... -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge:…

  • Yazı boyutu
Eylül ayı enflasyonu beklentiler parelelinde... 
  -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge:…

Eylül ayı enflasyonu beklentiler parelelinde... -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: -"H ve I endekslerinde aşağı yönlü trendin devam etmesi enflasyondaki bozulmanın geçici olduğunu işaret etmekte" -"Faizler üzerinde genel bir bozulmaya yol açacak bir data değil"

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge, H ve I endekslerinde aşağı yönlü trendin devam etmesinin enflasyondaki bozulmanın geçici olduğuna işaret ettiğini belirtti
     TÜİK tarafından açıklanan eylül ayı enflasyon verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Tözge, enflasyon verilerinin beklentiler dahilinde geldiğini belirterek şunları kaydetti:
     "Ancak H ve I endekslerinde aşağı yönlü trendin devam etmesi enflasyondaki bozulmanın geçici olduğunu işaret etmekte. Öte yandan gıda fiyatlarında bir miktar bozulma var. Piyasa etkisine gelecek olursak, faizler üzerinde genel bir bozulmaya yol açacak bir data değil. Şu an için gösterge tahvilin bileşik faizinin yüzde 7,70-7,50 hareket aralığı gözükmekte.
     TÜİK tarafından açıklanan eylül ayı enflasyon verilerine göre TÜFE eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,03 artarken, yıllık artış ise yüzde 9,19 oldu. ÜFE'de ise eylül ayında artış yüzde 1,03 olurken, yıllık bazda artış yüzde 4,03 oldu.
    
    
    

Bu haberi 114 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir