EXPO İzmir heyetinin Atina ziyareti -İzmir Valisi Kıraç: "İki gün süren ziyarette Atina'yla…

  • Yazı boyutu
EXPO İzmir heyetinin Atina ziyareti
  -İzmir Valisi Kıraç: "İki gün süren ziyarette
  Atina'yla…

EXPO İzmir heyetinin Atina ziyareti -İzmir Valisi Kıraç: "İki gün süren ziyarette Atina'yla yapılacak işbirliğini ele aldık"

İzmir Valisi Cahit Kıraç, EXPO İzmir heyetiyle Yunanistan'a yaptıkları 2 günlük ziyarette Atina'yla yapılacak işbirliğini ele aldıklarını bildirdi.
     EXPO İzmir 2020 Basın Danışmanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, aynı zamanda EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu, Yürütme Komitesi Başkanı olan Vali Kıraç, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Üyesi Aziz Kocaoğlu, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi ve EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi üyesi Serpil Alpman'ın da aralarında bulunduğu heyet, Atina'ya ziyaret gerçekleştirdi.
     Heyet, Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni, Kalkınma, Rekabet, Altyapı, Ulaştırma ve Şebekeler Bakan Yardımcısı Panayotis Miterakis, Atina Belediye Başkan Yardımcısı Fotis Provotas, Attika Bölge Valisi Yannis Sguros'la görüştü.
     Yunanistan ziyaretinin son derece yararlı geçtiğini belirten İzmir Valisi Kıraç, açıklamada şu görüşlere yer verdi:
     "İki gün süren ziyarette Atina'yla yapılacak işbirliğini ele aldık. Bilindiği gibi iş adamlarımız Atina ile ticari faaliyetlerimizin ve işbirliğimizin arttırılması için sürekli girişimlerde bulunuyor. Sürecin daha sağlıklı ve verimli gelişmesi adına stratejik çalışmaları ele aldık.
     Yunanistan Turizm Bakanı Olga Kefaloyanni, İzmir'i yakından tanıyor. Her iki ülke insanının ortak hikayelerinin bulunduğunu, Ege kıyısında yaşayan bu halkların ortak kültürel, sosyal değerlere sahip olduğuna vurgu yaptı. 20 Kasım 2012'de İzmir'deki toplantıya davet ettik. Çeşitli konularda karşılıklı deneyimlerimizi paylaştık. Yunan halkı ve hükümetinin İzmir'in gelişmesi adına sürdürülecek global projelere çok yakın durduklarını gözlemledik. Yakın komşumuzla işbirliğimiz devam edecek."
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir