EXPO 2020'ye doğru -Vali Kıraç, BİE heyeti onuruna resepsiyon verdi -BIE İnceleme Heyeti Başkanı…

  • Yazı boyutu
EXPO 2020'ye doğru
  -Vali Kıraç, BİE heyeti onuruna resepsiyon verdi
  -BIE İnceleme Heyeti Başkanı…

EXPO 2020'ye doğru -Vali Kıraç, BİE heyeti onuruna resepsiyon verdi -BIE İnceleme Heyeti Başkanı Christensen: "İzmir'in seçtiği sağlık teması Türk kültürüne, felsefesine, amaçlarına uymaktadır"

EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu ve Yürütme Komitesi Başkanı İzmir Valisi Cahit Kıraç, EXPO 2020 adaylığı kapsamında İzmir'de incelemede bulunan Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) heyeti onuruna resepsiyon verdi.
     Tarihi Havagazı Fabrikası'ndaki kültürel zenginlikler temalı resepsiyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile BIE Genel Sekreteri Vicente Loscertales'in de arasında bulunduğu inceleme heyeti ve sivil toplum örgütü üyeleri katıldı.
     Vali Cahit Kıraç, resepsiyonda yaptığı konuşmada İzmir'in 8 bin 500 yıldır insanlığa hizmet verdiğini, kentin en büyük zenginliğinin de yetişmiş insan kaynağı olduğunu belirtti.
     BIE İnceleme Heyeti Başkanı Steen Christensen ise EXPO organizasyonun bir ülkenin amacı olduğunu dile getirdi.
     EXPO'ya ev sahipliği yapan ülkelerin dünyayı kucakladığına işaret eden Christensen, şunları söyledi:
     "EXPO ülkeler arasında diyalog oluşturmaktadır. Bütün ülkelere ve dünyaya yarar sağlamaktadır. EXPO, bir vizyonun ortak uygulamasıdır ve dayanışma için platform sunmaktadır. EXPO 160 yıldır düzenleniyor ama 160 yaşında değildir, zamansız etkinliklerdir, ev sahibi şehirlerde yepyeni vizyonlar oluşturmaktadır."
     Steen Christensen, İzmir'in adaylık kapsamında belirlediği sağlık temasının Türk kültürüne, felsefesine ve amaçlarına uyduğunu da sözlerine ekledi.
     İzmir ve Ege bölgesinde faaliyet gösteren 50'den fazla sivil toplum örgütünün yöresel yemek ve kıyafetlerini tanıttığı gecede Kültür Bakanlığı Türk Müziği Topluluğu sahne aldı.
    
    
    

Bu haberi 193 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir