EXPO 2020'ye doğru -Maliye Bakanı Şimşek: -"Hükümet olarak İzmir'in bu uluslararası yarışmada…

  • Yazı boyutu
EXPO 2020'ye doğru
  -Maliye Bakanı Şimşek:
  -"Hükümet olarak İzmir'in bu uluslararası yarışmada…

EXPO 2020'ye doğru -Maliye Bakanı Şimşek: -"Hükümet olarak İzmir'in bu uluslararası yarışmada birinci gelmesi için her türlü desteği veriyoruz"

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, hükümet olarak EXPO 2020'nin İzmir'de yapılması için her türlü desteği verdiklerini söyledi.
     İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret eden Bakan Şimşek'e, kentin EXPO 2020 adaylığıyla ilgili brifing verildi.
     Maliye Bakanı Şimşek, basına kapalı gerçekleştirilen brifing sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, ziyaret ettiği ülkelerde İzmir'in EXPO 2020 adaylığı için destek istediğini belirtti.
     Kentin adaylık çalışmalarının oldukça ileri olduğunu gördüğünü ve takdir ettiğini belirten Şimşek, şöyle konuştu:
     "EXPO adaylığı için gerekli maddi desteği hükümet olarak veriyoruz. Hükümet olarak İzmir'in bu uluslararası yarışmada birinci gelmesi için her türlü desteği veriyoruz. Bir Maliye Bakanı olarak, şahsen gittiğim ülkelerde bu konuyu gündeme getirip meslektaşlarımızın desteklerini isteyeceğiz. Birkaç kritik ülke önerisi var. Fırsat bulursak o ülkeleri özel ziyaret edip İzmir için özel destek isteyebiliriz. Ben bu konudaki çalışmaları nedeniyle valimize teşekkür ediyorum. Karma Ekonomik Komisyonu Eşbaşkanı olarak yürüttüğümüz çalışmalar var. Onun dışında da nereye seyahat edersek destek istenebilir."
     İzmir Valisi Kıraç ise EXPO 2020'nin bütçelendirilmesi konusunda Bakan Şimşek'in büyük desteklerini gördüklerini belirterek, "EXPO konusunda yapacağımız çalışmaları sayın bakan ile paylaştım. Bakanlık olarak ilişkili oldukları ülkelerde lobi faaliyetleri yapmalarını arz ettik. Sayın bakanımız da memnuniyetle kabul etti" dedi.
    
    
    

Bu haberi 144 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir