EXPO 2020'ye doğru -İzmir Valisi Cahit Kıraç: "Dünyayı 5 bölgeye ayırdık, her bir bölgede…

  • Yazı boyutu
EXPO 2020'ye doğru
  -İzmir Valisi Cahit Kıraç:
  "Dünyayı 5 bölgeye ayırdık, her bir bölgede…

EXPO 2020'ye doğru -İzmir Valisi Cahit Kıraç: "Dünyayı 5 bölgeye ayırdık, her bir bölgede etkin olan iş adamları ve fahri konsoloslara bir çalışma takvimi çıkarıyoruz"

İzmir Valisi ve EXPO 2020 İzmir Yönlendirme Kurulu Başkanı Cahit Kıraç, EXPO 2020 adaylığı kapsamında dünyayı 5 bölgeye ayırdıklarını, her bir bölgede etkin olan iş adamları ve fahri konsoloslara görüşme takvimi çıkardıklarını belirtti.
     Kıraç gazetecilere yaptığı açıklamada, EXPO 2020'ye adaylık kapsamında İzmir'in Paris'te yaptığı ikinci sunumun başarılı geçtiğini, Güney Kore'nin Yeosu kentinde düzenlenen EXPO 2012 organizasyonunu yerinde incelediklerini, İzmir olarak özellikle İnciraltı'nın planlanması noktasında Güney Kore'nin deneyimlerinden yararlanacaklarını ifade etti.
     Yürütme Komitesi'nin dün düzenlediği toplantıda durum değerlendirmesi yapıldığını belirten Kıraç, harcamaya dönük prensip kararları alındığını ifade etti.
     Gazetecilerin "Yürütme Komitesi'nden istifalar sonrası atamalarla ilgili görüşme yapıldı mı -" sorusu üzerine Vali Kıraç, bunun Yönlendirme Kurulu tarafından gelecek ay belirleneceğini, kurul bir karar vermeden bir açıklama yapmasının mümkün olmadığını ifade etti.
     Kentin EXPO 2020'yi kazanabilmesi için çalışma yürüttüklerini dile getiren Kıraç, "Genel anlamda dünyayı 5 ayrı bölgeye ayırdık. O bölgelerde etkin olan iş adamları ve fahri konsoloslara, ilgililerle birebir görüşmek üzere bir çalışma takvimi çıkarıyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir