EXPO 2020'ye doğru -İzmir Valisi Cahit Kıraç: -"Arkamıza Türkiye'yi almanın verdiği…

  • Yazı boyutu
EXPO 2020'ye doğru
  -İzmir Valisi Cahit Kıraç:
  -"Arkamıza Türkiye'yi almanın verdiği…

EXPO 2020'ye doğru -İzmir Valisi Cahit Kıraç: -"Arkamıza Türkiye'yi almanın verdiği motivasyonla, Haziran 2013'te Paris'te yapılacak sunumun hazırlıklarını sürdürüyoruz"

İzmir Valisi Cahit Kıraç, kentin EXPO 2020'ye adaylığıyla ilgili Haziran 2013'te Paris'te yapılacak sunumun hazırlıklarını sürdürdüklerini bildirdi.
     Kıraç, yaptığı yazılı açıklamada, Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) heyetinin EXPO 2020'ye aday olan İzmir'de 10-15 Şubat tarihleri arasında incelemelerde bulunduğunu anımsattı.
     Heyetin, incelemeleri sırasında İzmir'in EXPO 2020'ya adaylık sürecini noksansız biçimde sürdürdüğünü gördüğünü vurgulayan Vali Kıraç, açıklamasında şunlara yer verdi:
     "BIE heyeti, kentte oluşan dayanışmayı, uyumu gördü. İzmirliler, EXPO adaylığını içselleştirdi, aynı hedefe odaklandı. BIE inceleme heyetinin çalışmaları süresince bunu tam anlamıyla hissettirdik. Yerel yönetimlerimize, üniversitelerimize, sivil toplum örgütlerimize, bütün kurumlarımıza teşekkür ederim.
     Ankara'da sayın Cumhurbaşkanımız, sayın Başbakanımız heyeti kabul etti. Devletin zirvesinden verilen mesajlar oldukça önemliydi. Diğer etkinlik ve sunumlarla eksiksiz bir program uygulandı. Bir takım çalışması sergilendi. EXPO ekibimizin performansı, uyumu ve koordinasyon kabiliyeti kusursuzdu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Binali Yıldırım da heyeti Ankara'da yalnız bırakmadı. Anlamlı bir yemek verdi. Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik, Kalkınma Bakanımız Sayın Cevdet Yılmaz, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Faik Öztrak da o toplantıda bulundu. İzmir'in heyecanına, EXPO 2020 hedefine Türkiye iş dünyası ortak edildi. Arkamıza Türkiye'yi almanın verdiği motivasyonla, Haziran 2013'te Paris'te yapılacak sunumun hazırlıklarını sürdürüyoruz. Ayrıca İzmir'de, Ege'de, bütün Türkiye'de EXPO 2020 adaylığımızı gündemde sıcak tutmak için de uluslararası enformasyon ile yereldeki tanıtım çalışmalarına daha da yoğunlaşacağız."
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir