EXPO 2020'ye doğru -İzmir'in adaylık dosyası BIE Genel Sekreteri Loscertales'e teslim edildi

  • Yazı boyutu
EXPO 2020'ye doğru 
  -İzmir'in adaylık dosyası BIE Genel
  Sekreteri Loscertales'e teslim edildi

EXPO 2020'ye doğru -İzmir'in adaylık dosyası BIE Genel Sekreteri Loscertales'e teslim edildi

EXPO 2020'ye talip olan İzmir'in adaylık dosyasının Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) Genel Sekreteri Vicente Gonzales Loscertales'e sunulduğu bildirildi.
     EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, adaylık dosyası Türkiye'nin Paris Büyükelçisi Tahsin Burcuoğlu, EXPO 2020 İzmir Genel Sekreteri Ergüder Can ve Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Solak Tansuğ'dan oluşan heyet tarafından BIE ofisinde Genel Sekreter Loscertales'e teslim edildi.
     Loscertales'in İzmir'e bol şans dilediği, 656 sayfadan oluşan adaylık dosyasının 7 ay süren titiz bir çalışmayla İngilizce ve Fransızca olarak yazıldığı belirtildi.
     Açıklamada, EXPO 2020 İzmir Genel Sekreteri Ergüder Can'ın da şu görüşlerine yer verildi:
     "Oylamadan tam bir yıl önce hazırlanan adaylık dosyası, BIE üyesi 160 ülkenin delegesine USB bellekleriyle dijital biçimde sunuluyor. BIE kriterlerine göre, İzmir'in EXPO'ya ev sahipliği yapması durumunda öngörülen projeler, o projelerin uygulanma biçimleri, EXPO'nun gerçekleşeceği alan dair bütün detaylar yer alıyor. Bilindiği gibi İzmir'in teması 'sağlık'tır. Adaylık dosyamız da oldukça sağlıklı oldu. Motivasyonu yüksek, EXPO'yu kazanmaya odaklanmış bir ekiple çalışıyoruz. Son bir yılın her günü, her anı önemli, enerjimizi doğru zamanda en verimli biçimde kullanmaya özen gösteriyoruz."
    
    
    

Bu haberi 131 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir