EXPO 2020'ye doğru -EXPO 2020'nin aday kenti İzmir'in "adaylık dosyası" tamamlandı

  • Yazı boyutu
EXPO 2020'ye doğru 
  -EXPO 2020'nin aday kenti İzmir'in 
  "adaylık dosyası" tamamlandı

EXPO 2020'ye doğru -EXPO 2020'nin aday kenti İzmir'in "adaylık dosyası" tamamlandı

İzmir'in EXPO 2020 adaylık sürecinin en önemli dönüm noktalarından biri olan "adaylık dosyası" hazırlıkları tamamlandı.
     EXPO 2020 İzmir Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamada, EXPO aday kentlerinin "anayasası" olarak tabir edilen adaylık dosyalarının, oylamaya bir yıl kala Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) üyesi 160 ülkenin söz sahibi delegelerine sunulması gerektiği belirtildi.
     EXPO 2020 İzmir Yürütme Komitesi ve Genel Sekreterliği'nce 7 ay süren çalışma sonucunda İzmir'in "adaylık dosyası" BIE kriterlerine uygun şekilde tamamlandı.
     İngilizce ve Fransızca dillerinde hazırlanan 656 sayfalık "adaylık dosyasında", İzmir'in EXPO'yu kazanması halinde gerçekleştireceği her türlü çalışmaya en ince detaylarıyla yer veriliyor.
     BIE Paris Ofisi'ne 3 Aralık Pazartesi günü teslim edilecek dosya, BIE delegelerine hem kitap hem de anahtar şeklindeki usb bellekle dijital ortamda sunulacak.
     EXPO 2020 İzmir Yürütme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı İzmir Valisi Cahit Kıraç da konuya ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Ciddi emekler harcanarak hazırlanan bu önemli çalışmamızın İzmir'in EXPO 2020 adaylığı yolunda hayırlı bir adım olmasını dilerim" dedi.
    
    
    

Bu haberi 185 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir