EXPO 2020'ye doğru -Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer: "EXPO'yu İzmir'in alması, bölgemiz hatta…

  • Yazı boyutu
EXPO 2020'ye doğru
  -Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer:
  "EXPO'yu İzmir'in alması, bölgemiz hatta…

EXPO 2020'ye doğru -Denizli Ticaret Odası Başkanı Özer: "EXPO'yu İzmir'in alması, bölgemiz hatta ülkemiz ekonomisinin ciddi şekilde hareketleneceği anlamına gelmektedir"

Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, EXPO 2020'nin İzmir'de düzenlenmesinin bölge ve ülke ekonomisini ciddi şekilde hareketlendireceğini bildirdi.
     Özer, yaptığı yazılı açıklamada, Ege ve Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF) İş Geliştirme Platformu'nun bu yıl 200'ü aşkın firma ile 4. kez İzmir Fuar Alanı'nda gerçekleştirildiğini belirtti.
     Özellikle piyasaya yeni giren veya tanıtım atağı yapmayı planlayan firmaların yanı sıra köklü kuruluşların da yer aldığı ESİDEF İş Geliştirme Platformu'nda stant açarak Denizli'yi tanıttıklarına işaret eden Özer, Türkiye'nin yeni sektör ve pazarlara ihtiyacının olduğunu vurguladı.
     Özer, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:
     "Ülkemiz, 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat ve dünyanın 10 büyük ekonomisine sahip ülkeler arasında yer alma hedefini belirledi. Bunu gerçekleştirebilmemiz için de yeni ihracatçılara ihtiyacımız vardır. Ülkemiz yakaladığı sinerji ve enerjisi ile bu hedefleri yakalayacaktır.
     Dünyanın kültür, tarih ve eğitim olimpiyatları olarak nitelendirilen EXPO'yu İzmir'in alması, bölgemiz hatta ülkemiz ekonomisinin ciddi şekilde hareketleneceği anlamına gelmektedir. Dolayısıyla Denizli Ticaret Odası olarak ilimiz, bölgemiz ve ülkemizin tanıtımı için gerekli desteği vermeye hazırız."
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir