EXPO 2016 istişare toplantısı yapıldı

  • Yazı boyutu
EXPO 2016 istişare toplantısı yapıldı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın koordinasyonunda nisan-eylül ayları arasında Antalya'da düzenlenecek "çiçek ve çocuk" temalı "EXPO 2016 Antalya" botanik sergisi ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.


     Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, Expo 2016 Antalya Kanunu yürürlüğe girene kadar yürütülecek çalışmaların planlanması amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın koordinasyonunda yapılan istişare toplantısı, Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve yerelden ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının katılımları ile gerçekleşti.
     Başkanlığını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Erdal Celal Sumaytaoğlu'nun yaptığı toplantıda, "EXPO 2016 Antalya Kanunu" çıkarılıncaya kadar geçecek süre zarfında çalışmaların planlaması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlar tarafından öncelikli olarak yürütülecek çalışmaların tespiti için biraraya gelindiği ifade edildi.
     Toplantıda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca EXPO 2016 Antalya'nın gerçekleştirileceği alana ilişkin planlama çalışmalarının Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılması kararı alındı. Ayrıca EXPO alanının planlanmasıyla ilgili olarak elektrik, su, kanalizasyon, ulaşım ihtiyacı ve diğer çalışmalar kapsamında yapılması gerekli hususlar ve EXPO 2016 Antalya Kanunu kapsamında çıkarılması planlanan yönetmelik taslağı çalışmalarının yapılması için takvim belirlendi.
    
    
    


Bu haberi 274 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir