EXPO 2016 Antalya Kanunu yürürlüğe girdi

  • Yazı boyutu
EXPO 2016 Antalya Kanunu yürürlüğe girdi

EXPO 2016 Antalya Kanunu yürürlüğe girdi

EXPO 2016 Antalya Kanunu yürürlüğe girdi.
     Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun, Antalya'da 2016 yılında yapılacak çiçek ve çocuk temalı Tescilli Evrensel Botanik Sergisi'nin etkinliklerinin planlanması, düzenlenmesi ve yönetilmesiyle ilgili usul ve esasları belirliyor.
     Kanun kapsamında, organizasyona yönelik faaliyetleri yürütmek üzere merkezi Antalya'da bulunan EXPO 2016 Antalya Ajansı kurulacak.
     Ajansın yönetim kurulu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı başkanlığında, Antalya Valisi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan en az genel müdür seviyesinde birer temsilci, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ile Antalya Ziraat Odası Başkanı olmak üzere dokuz üyeden oluşacak.
     Ayrıca, tavsiye kararları almak üzere, Antalya Valisi başkanlığında, bazı bakanlıklar ile belediye, vakıf ve derneklerin üst düzey görevlileri veya temsilcileri tarafından oluşan EXPO Konseyi kurulacak.
     Ajansın çalışmalarının yürütülmesi amacıyla Antalya'da bir Genel Sekreterlik oluşturulurken, Yönetim Kurulu ile EXPO Konseyi'nin çalışmalarının yürütülmesi amacıyla Ankara'da Bakanlık bünyesinde bir ofis açılacak.
    
    
    

Bu haberi 194 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir