EWE Türkiye şirketlerinde unvan değişikliği

  • Yazı boyutu
EWE Türkiye şirketlerinde unvan değişikliği

EWE Türkiye şirketlerinde unvan değişikliği

Türkiye doğalgaz sektörünün önde gelen firmalarından EWE, Türkiye'deki şirketlerini yeniden yapılandırıyor.
     Kayserigaz ve Bursagaz'ın da bağlı bulunduğu EWE Turkey Holding A.Ş CEO'su Hasan Erbil Doyuran, yaptığı açıklamada, yapılanmanın sadece unvan değişikliğinden ibaret olmadığını, EWE Türkiye şirketlerinin, Türkiye enerji sektöründeki uzun vadeli hedefleri kapsamında farklı alanlarda büyüme stratejisinin ilk adımlarından biri olduğunu vurguladı.
     Doyuran, "Çok kısa süre içerisinde doğalgaz ve enerji servis alanlarında önemli büyüklüklere ulaşılması ve gelecekte hedeflenen yeni yatırımların gerçekleştirilmesi amacıyla EWE Grubu'nun Türkiye faaliyetlerini düzenleyen ana şirket olan EWE Enerji A.Ş, yeni adıyla EWE Turkey Holding A.Ş'nin geliştirilerek bir holding yapısına dönüştürülmesi ihtiyacı duyulmuştur" dedi.
     EWE Doğalgaz A.Ş, yeni adıyla EWE Enerji A.Ş Genel Müdürü Bekir Sami Acar ise şirketin unvan değişikliğinin hedeflenen elektrik toptan ve perakende satış faaliyetine yönelik bir adım olduğunu ve önümüzdeki dönemde doğalgaz ve elektrik portföylerinin aynı çatı altında yönetilmesinin amaçlandığını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir