Ev tekstili sektörü Evteks’i bekliyor

  • Yazı boyutu
Ev tekstili sektörü Evteks’i bekliyor

‘Evteks İstanbul Ev Tekstili Fuarı’na firmalar yoğun ilgi gösteriyor.

Bu yıl 16-20 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan dünyanın ikinci büyük buluşma noktası olan ‘Evteks İstanbul Ev Tekstili Fuarı’na firmalar yoğun ilgi gösteriyor. Fuara 1000 firma katılırken, 500 firma ise Evteks’te yer bulabilmek için sıraya girmiş durumda.

Geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirilen Evteks Fuarı, 116 bin ziyaretçiyle ciddi bir rekora imza atmıştı. Daha şimdiden 500’e yakın firmanın sırada olduğu İstanbul Ev Tekstil Fuarı’na yerli ve yabancı 1000′e yakın firma 2000 marka ile katılıyor. 6,5 milyar dolar olan tekstil sektörünün ihracatının yüzde 30’unu ev tekstili oluşturuyor. Türkiye bu rakamlarla dünya ev tekstili pazarından yüzde 5 pay alıyor. Düzenlendiği her yıl fuara Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda 20 ülkeden alım heyeti getiriliyor. Evteks Fuarı’na Afrika dahil olmak üzere dünyanın tüm bölgelerinden ziyaretçi geliyor. Bu yıl 18’incisi düzenlenecek fuarın yurtdışı katılımcı ülkelerini İtalya, Fransa, İspanya, Almanya, Romanya, Belçika, Hindistan ve Amerika başta olmak üzere Avrupa ve Yakın Doğu ülkeleri oluşturuyor. İstanbul Ev Tekstili Fuarı’na İstanbul başta olmak üzere Bursa, Denizli, Kayseri, Adana, İzmir, Ankara ve Diyarbakır’ın aralarında yer aldığı çok sayıda ilden firma katılacak.

 

 

Kaynak: KOBİPOSTASI


Bu haberi 556 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir