Ev Tekstili Fuarı Heimtextil, Frankfurt'ta başladı

  • Yazı boyutu
Ev Tekstili Fuarı Heimtextil, Frankfurt'ta başladı

Ev Tekstili Fuarı Heimtextil, Frankfurt'ta başladı

Ev tekstili alanında dünyanın sayılı fuarlarından olan Heimtextil, Almanya'nın Frankfurt kentinde başladı.
     Bu yıl 43'üncüsü düzenlenen fuarda 62 ülkeden 2 bin 658 katılımcı yer alıyor. Denizli ve Bursa'nın yoğun katılım gösterdiği fuarda, Türkiye'den ise toplam 184 şirket, 13 bin 556 metrekarelik bir alanda ürünlerini sergiliyor.
     Denizli Valisi Abdülkadir Demir, Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekçi ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli'den fuara katılan firmaları ziyaret ederek destek verdi.
     Denizli heyetine fuardaki ziyaretleri sırasında Frankfurt Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Gülay Babadoğan Tarakcıoğlu da eşlik etti.
     Fuara Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) ile 175 Türk şirketinin katıldığını ifade eden dernek başkan yardımcısı Ali Aydın, Türkiye'nin ev tekstili alanında toplam ihracatının yaklaşık 5 milyar dolar olduğunu belirtti. Aydın, Çin'in tekstil sektöründe ihracat alanında ciddi bir tehdit oluşturduğuna dikkati çekerek, gerekli tedbirlerin en kısa zamanda alınması gerektiğini sözlerine ekledi.
     Fuardaki Denizlili şirketleri ziyaret eden Denizli Valisi Abdülkadir Demir, fuara Denizli'den 46 firmanın katıldığına işaret ederek, "Fuara geldiğinizde firmalarımızın nereye geldiğini ve bu işin ne kadar profesyonelce yapıldığını, artık dünyada söz sahibi firmalara sahip olduğumuzu gururla görüyoruz. Türkiye'nin hem tekstil hem de ihracat konusunda hedefleri çok büyük. Bu hedefleri gerçekleştirecek illerin başında kuşkusuz Denizli var. Tekstil denilince ilk akla gelen şehirlerden birisi. 2012 yılı tekstil alanında çok başarılı geçti, 2013 yılının da bu şekilde başarılı geçmesini ümit ediyoruz" şeklinde konuştu.
     AK Parti Denizli Milletvekili Zeybekçi ise, fuarın Denizli açısından önemine dikkati çekerek, "İlk başladığımız 1992-1993 yıllarında birkaç firmayla katıldığımız fuar, bugün tamamen Denizli'nin bir güç gösterisi yaptığı yer haline geldi. Bir zamanlar, 'Biz ne zaman bu ürünleri yapar hale geleceğiz' diye düşünürken, bugün ev tekstili alanında bütün dünyanın takip ettiği bir şehir haline geldik" dedi.
     Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan da fuardaki Denizlili firmaları yalnız bırakmadıklarını söyledi. Zolan, "Denizlimizin güzelliğini sağlayan, insanlarımıza iş veren ve insanlarımızı mutlu eden bu firmalarımızı burada yalnız bırakmamak, onlara en azından moral desteği vermek adına ziyaretlerde bulunuyoruz" dedi.
     Frankfurt kentinde bugün başlayan Heimtextil fuarı, 12 ocak tarihine kadar devam edecek.
    
    
    

Bu haberi 148 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir