Eurocontrol Genel Müdür Yardımcısı Brenner, SHGM'yi ziyaret etti

  • Yazı boyutu
Eurocontrol Genel Müdür Yardımcısı Brenner, 
  SHGM'yi ziyaret etti

Eurocontrol Genel Müdür Yardımcısı Brenner, SHGM'yi ziyaret etti

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı (Eurocontrol) Genel Müdür Yardımcısı ve yeni dönmede genel müdürlük görevini yürütecek olan Frank Brenner, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'ne (SHGM) resmi ziyarette bulundu.
     Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Eurocontrol Genel Müdürlük görevini 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren 5 yıllığına devralacak olan Brenner'in Türkiye ziyareti çerçevesinde yapılan görüşmeye, SHGM temsilcilerinin yanı sıra Dışişleri Bakanlığı ve DHMİ Genel Müdürlüğü yetkilileri de katıldı.
     Türkiye'nin Eurocontrol'e bakış açısı ve önümüzdeki dönemdeki beklentilerin ele alındığı görüşmede, Avrupa Hava Trafik Yönetiminin geleceği, AB ile Eurocontrol arasındaki ilişkiler, Tek Avrupa Hava Sahası (SES) gibi konularda ilerleme ve beklentiler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
     Eurocontrol ile Türkiye arasında hava seyrüsefer emniyeti konusunda işbirliği yapılmasının da ele alındığı ziyarette, yakın ilişkilerin artarak devam ettirilmesi gerektiğine değinildi.
     Eurocontrol'ün 1989 yılından beri üyesi olan SHGM, Türkiye nezdinde halen Geçici Konsey Başkan Yardımcılığı ile Emniyet Düzenleme Grubu (SRC) Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyor.
    
    
    

Bu haberi 191 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir