ETSO ile ING Bank, kredi sözleşmesi imzaladı -ING Bank Genel Müdürü Abay: "Bizim, Türkiye…

  • Yazı boyutu
ETSO ile ING Bank, kredi sözleşmesi imzaladı
  -ING Bank Genel Müdürü Abay: "Bizim, Türkiye…

ETSO ile ING Bank, kredi sözleşmesi imzaladı -ING Bank Genel Müdürü Abay: "Bizim, Türkiye olarak 2023 hedeflerinden asla şaşmamamız gerekir. Bu nedenle üreten ve çalışan bir ülke, söz konusu gelişmelerden negatif etkilenmez"

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile ING Bank arasında, oda üyelerinin kullanabilecekleri uygun vadeli kredi sözleşmesi imzalandı.
     ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, ETSO Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada, banka olarak Erzurum'a büyük önem verdiklerini belirterek, iyi şartlara erişmiş olan büyük işletmelerin krediye ihtiyaç duymadığını ifade etti.
     Banka olarak KOBİ'lere, özellikle de Anadolu'daki KOBİ'lere ulaşmaya çalıştıklarını vurgulayan Abay, şunları kaydetti:
     "KOBİ'lerin kredi sorunlarını çözmeye özen gösteriyoruz. Banka olarak elimizde bulunan imkanları KOBİ'lere sağlamak istiyoruz. Tek tek KOBİ'lerin ayağına gidiyoruz. Erzurum'da hayalini kurduğumuz yerde değiliz. Daha merkezi bir yere şubemizi taşıyacağız. Bizim, Türkiye olarak 2023 hedeflerinden asla şaşmamamız gerekir. Bu nedenle üreten ve çalışan bir ülke, söz konusu gelişmelerden negatif etkilenmez."
     ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik de kredi kullanmak isteyen herkesin mutlaka ödeyebileceği kadar talepte bulunması gerektiğini kaydetti.
     Birçok bankayla kredi protokolü imzaladıklarını anımsatan Yücelik, "Binlerce üyemiz var. Bu üyelerimiz çeşitli bankalarla çalışıyor. Çalıştıkları bankalardan kredi kullanmaları daha kolay oluyor. Protokol imzalamak kolay. Önemli olan bu kullanılan kredilerin ödenebilmesidir. Ticaretle uğraşanlar nakit sıkıntısı çekiyor. Bunu da ancak banka kredileriyle çözmeye çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.
     Konuşmaların ardından, ETSO Başkanı Yücelik ile ING Bank Genel Müdürü Pınar Abay, kredi protokolü imzaladı.
     Protokol kapsamında, oda üyelerinin 24 ay vadeli işletme kredisini 1.09 faiz oranıyla, 36 ay vadeli işletme kredisini ise 1.08 aylık faiz oranıyla kullanabilecekleri kaydedildi.
    
    
    

Bu haberi 364 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir