"eTR Ödülleri"ne Başvuru Süresi Uzatıldı.

  • Yazı boyutu
"eTR Ödülleri"ne Başvuru Süresi Uzatıldı.

"eTR Ödülleri"ne Başvuru Süresi Uzatıldı.

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen "eTR Ödülleri"ne başvuru süresi uzatıldı.
     TÜSİAD ve TBV açıklamasına göre, 3 Ekim 2012'de sona ereceği duyurulan başvuru süreci, 12 Ekim 2012'ye kadar uzatıldı. Ödüller, bu yıl Aralık ayı içerisinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.
     Bu yıl 10.'su gerçekleştirilecek "eTR Ödülleri" ile "Kamudan Vatandaşa eHizmetler" Kategorisi, "Kamudan İş dünyasına eHizmetler" Kategorisi, "Kamudan Kamuya eHizmetler" Kategorisi, "Yerel Yönetimler" (Küçük, Orta, Büyük Ölçekli) Kategorisi'nde ödüller verilecek.
     "Kamudan Vatandaşa eHizmetler", "Kamudan İş dünyasına eHizmetler" ve "Kamudan Kamuya eHizmetler" Kategorilerine kamu sektörünün (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları dahil) merkez veya taşra teşkilatları, Yerel Yönetimler Kategorisi'ne yerel yönetimler ve bağlı kuruluşları başvurabilecekler.
     Tüm kategorilerde, başvuran uygulamaların etkin (aktif) ve/veya etkileşimli (interaktif) bir yapıya sahip olması şartı aranıyor. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ise ödüllere aday olamıyor.
     Mode devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk, istihdam olanağı yaratmak, maliyet verimliliğini artırmak gibi ilkeleri benimseyen uygulamalar da "özel ödül" ile ödüllendirilecek.
     Ayrıca "10. eTR Ödülleri"ne özel olarak, önceki yıllarda "eTR ödülü" almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından "En İyi Gelişim Gösteren Proje" ödülü verilecek.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir