Etilen Glikol ithalatında açılan tarife kontenjanının detayları belirlendi

  • Yazı boyutu
Etilen Glikol ithalatında açılan tarife kontenjanının detayları belirlendi

Etilen Glikol ithalatında açılan tarife kontenjanının detayları belirlendi

Etilen Glikol (etandiol) ithalatında açılan tarife kontenjanının dağıtım yöntemi ile başvuru, dağıtım ve kullanım usul ve esasları düzenlendi.
     Ekonomi Bakanlığı'nın, "Etilen Glikol İthalatında Tarife Kontenjanı Uygulanmasına İlişkin Tebliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Buna göre, ilgili Bakanlar Kurulu Kararı uyarınca, etandiol ithalatında açılan 200 bin tonluk tarife kontenjanının dağıtımı, tarife kontenjanı konusu etandiol maddesini üreten veya üretiminde hammadde olarak kullanan sanayicilere yapılacak.
     Tarife kontenjanından faydalanabilmek için, sanayicilerin bu tebliğin yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde, ilgili belge ve bilgileri tam ve eksiksiz olarak düzenleyerek Ekonomi Bakanlığı'na müracaat etmesi gerekiyor.
     Dağıtılan toplam tarife kontenjanı miktarının, açılan tarife kontenjanı miktarından daha düşük olması halinde, artan miktarın dağıtımı Ekonomi Bakanlığı'nca yayımlanacak yeni bir tebliğ ile yapılabilecek.
     Bu tebliğ çerçevesinde yapılacak ithalat için Bakanlıkça düzenlenen ithal lisansları, 31 Aralık 2013 tarihine kadar (bu tarih dahil) geçerli olacak ve bu süre uzatılamayacak.
    
    
    

Bu haberi 170 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir