Esnaf ve Sanatkarlar Şurası -Gümrük ve Ticaret Bakanının başkanlığında toplanacak şurada, genel…

  • Yazı boyutu
Esnaf ve Sanatkarlar Şurası
  -Gümrük ve Ticaret Bakanının başkanlığında toplanacak 
  şurada, genel…

Esnaf ve Sanatkarlar Şurası -Gümrük ve Ticaret Bakanının başkanlığında toplanacak şurada, genel kurul ve icra kurulu olmak üzere iki organ olacak

Esnaf ve Sanatkarlar Şurası Gümrük ve Ticaret Bakanı başkanlığında toplanırken, şurada genel kurul ve icra kurulu olmak üzere iki organ bulunacak.
     Resmi Gazetede Yayımlanan Esnaf ve Sanatkarlar Şurası Yönetmeliği ile esnaf ve sanatkarların başta bölgesel ve sektörel sorunları olmak üzere rekabet güçlerinin artırılması, araştırma, geliştirme ve yenilikçilik yeteneklerinin geliştirilmesi, pazarlama, hammadde, tezgah temini, altyapı ve benzeri konularda çalışmalar yaparak görüş ve öneri sunulması amaçlandı.
     Şuranın başkanlığını Gümrük ve Ticaret Bakanı yapacakken, şura "doğal üyeler", "temsilci üyeler" ve "seçilmiş üyeler"den oluşacak.
     Genel kurul ve icra kurulu olmak üzere iki organın olacağı şurada, genel kurul 2 yılda bir kasım ayında Başkanca belirlenen günde olağan toplantısını yapacak. İcra kurulu toplantıları, 6 ayda bir yapılacak ve İcra Kurulu Başkanı, gerekli gördüğü hallerde İcra Kurulunu toplantıya çağırabilecek.
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir