Esnaf ve KOBİ'lere özel "Easy" kart

  • Yazı boyutu
Esnaf ve KOBİ'lere özel "Easy" kart

Garanti Bankası esnaf ve KOBİ'ler için geliştirdiği temassız ödeme özelliğine sahip "Easy" kredi kartını kullanıma sunacak.

    Garanti Bankası'nca Easy kredi kartının tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında verilen bilgiye göre, KOBİ'ler, Easy ile ekstre borcunu erken ödemede yüzde 1 indirim ve 20 güne varan faizsiz geç ödeme ve kalan borcunu kredilendirme imkanından yararlanacak.
     KOBİ'ler, düşük faizli taksitli nakit avans hizmetinden ve dosya masrafsız KOBİ destek kredilerinden faydalanabilecek. Easy sahibi esnaf ve KOBİ'ler, özel POS fiyatlandırmasıyla, Garanti üye işyerleri arasına katılacak. Easy'nin temassız ödeme özelliği sayesinde, "trink" logosunu gördükleri tüm noktalarda, 35 lira ve altındaki işlemlerini şifre ve imzaya gerek kalmadan gerçekleştirebilecek. Tüm KOBİ işletme sahipleri, ortakları ve çalışanlarının yanı sıra kendi işini yapan esnaflar, Easy kart için başvurabilecek.
     Bonus üyesi işyerlerinde bonus kazanım, kullanım ve taksit imkanı, American Express anlaşması olan firmalarda ise seçkin indirim ve avantajlar sağlayan Easy kullanıcıları, Garanti Uçuş Hattı, Garanti Shuttle, Garanti Vale ve Garanti Asistan, Garanti Şehir Yaşam hizmetlerinden faydalanabilecek.
     Kart sahipleri ayrıca Vodafone, Metro marketleri ve Eureko Sigorta ürünlerinden, çeşitli indirim ve ayrıcalıklarla yararlanırken tüm akaryakıt harcamalarında da indirim kazanacak.
     Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere basın toplantısında, Türkiye'nin büyümesinde önemli bir rol üstlenen esnaf ve KOBİ'leri, her anlamda desteklediklerini belirtti.
     Değişen iş yapış şekillerine ve mevzuatlara uygun, beklentilerine yanıt veren, özellikli ürün ve hizmetler sunmak için çalıştıklarını ifade eden Karadere, şunları kaydetti:
     "Garanti ödeme sistemlerinin eşsiz altyapı ve birikimiyle geliştirdiği Easy Card'ın, esnafın iş süreçlerini kolaylaştıracağına ve küresel rekabet ortamında son derece önemli olan hız ve verimliliği artıracağına inanıyoruz. Desteğimizi, 'Esnafın Gelecek Garantisi' ve 'KOBİ'lerin Garantisi' temasıyla, önümüzdeki dönemde de kesintisiz sürdüreceğiz."
     Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Onur Genç ise yaptığı konuşmada, esnaf ve KOBİ'lerin ihtiyacına yönelik yaptıkları pazar araştırmasında tespit edilen en temel sorunun, tahsilat süreleri ve nakit sıkıntısı olduğuna dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:
     "Bu noktadan hareketle, ödeme esnekliği sağlayarak nakit akışını düzenleyen, avantajlı fiyatlamasıyla KOBİ'lerin günlük ihtiyaçlarında her noktada kullanacağı kredi kartı Easy'yi tasarladık. Hedef kitlemiz tüm KOBİ işletme sahipleri, ortakları ve çalışanları... 'Ben esnafım, kendi işimi yapıyorum.' diyenler, herkes Easy'ye başvurabilir. Easy'nin şirket ve çalışanlarına sağladığı avantajlardan yararlanabilir. Biz Easy ile nakit harcamaları kartlı sisteme çekerek, kart sahiplerine hızlı finansman modeli oluşturmayı ve kayıtlı ekonomiye destek vermeyi istiyoruz."
    
    
    


Bu haberi 218 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir